Menu

اخبار

اخبار دفتر مشاوره و سلامت

چهارمين جلسه سالانه هم انديشي دانشگاه و والدين در دانشگاه شهيد بهشتي برگزار شد.

جلسه سالانه هم انديشي، توسط اداره آموزشهاي اجتماعي مركز مشاوره دانشگاه شهید بهشتی در هرسال تحصيلي ویژه والدين دانشجويان ورودی جدید مقطع كارشناسي برگزار مي شود. امسال نیز در تاریخ 27 بهمن ماه این هم اندیشی برگزار گردید.

برگزاری نشست دانشجویی با موضوع نگاه نو به زندگی در واحد جوانه(تهران) دانشگاه خوارزمی

به همت مرکز مشاوره دانشجویی واحد تهران دانشگاه خوارزمی، نشست دانشجویی با موضوع نگاه نو به زندگی در تاریخ 22/9/95 ساعت 13 در سالن فرهیختگان دانشکده ی مدیریت این دانشگاه، با حضور جمعی از دانشجویان و مسئولان مرکز مشاوره دانشگاه برگزار شد.

غرفه های خودمراقبتی در خوابگاههای مرکز مشاوره واحد جوانه(تهران) دانشگاه خوارزمی برپا گردید.

غرفه های خود مراقبتی در کلیه خوابگاه های مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی واحد تهران دانشگاه خوارزمی برپا گردید.

کانون یاریگران در مرکز مشاوره واحد جوانه(تهران) دانشگاه خوارزمی افتتاح گردید.

کانون یاریگران با هدف حمایتهای روانشناختی و مالی از دانشجویان آسیب پذیر در مرکز مشاوره واحد جوانه(تهران) دانشگاه خوارزمی افتتاح گردید.

دانشگاه سلمان فارسی کازرون میزبان دبیر منطقه 7 مراکز مشاوره دانشگاه های کشور

دکتر چنگیز رحیمی – دبیر منطقه 7 مراکز مشاوره دانشگاه های کشور- با همراهی رئیس مرکز مشاوره دانشگاه خلیج فارس بوشهر و معاون مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز، از مرکز مشاوره دانشگاه سلمان فارسی کازرون بازدید به عمل آوردند.

افتتاح دفتر مشاوره خوابگاه دخترانه سپاس در دانشگاه شیراز

دفتر مشاوره خوابگاه دخترانه "سپاس" با حضور رئیس، معاون و مددکار مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز، رئیس اداره خوابگاه های خواهران و معاون مدیر امور دانشجویی دانشگاه در تاریخ 25 بهمن ماه افتتاح گردید.

برگزاری کارگاه " ورود به صنعت و بازار کار یا ادامه تحصیل؟" در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شاهرود

کارگاه آموزشی با عنوان ورود به صنعت و بازار کار یا ادامه تحصیل در تاریخ 28/9/95 با هدف افزایش آگاهی دانشجویان درباره آینده شغلی شان در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار گردید. این دوره آموزشی با هدف ایجاد انگیزه جهت کسب دانش و مهارت های مرتبط با رشته تحصیلی در محل دانشکده کامپیوتر و فناوری اطلاعات برگزار گردید.

برگزاری دومین جلسه هم اندیشی متخصصان مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شاهرود

دومین جلسه هم اندیشی مشاوران و روانشناسان مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شاهرود در این مرکز برگزار گردید. این جلسه که با هدف همفکری، تبادل تجربه و برنامه ریزی در زمینه تقویم اجرایی فعالیت های مرکز در ترم آینده برگزار گردید، ابتدا به بیان سیاستهای کلی مرکز مشاوره توسط مسئول مرکز اشاره گردید، سپس هریک از مشاوران شاغل در دفاتر مشاوره به بیان دیدگاه ها، تجربه ها و برنامه های خود در ترم آینده پرداختند.

اجرای طرح دانشگاه عاری از دخانیات توسط مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز

دکتر چنگیز رحیمی –رئیس مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز- از آغاز اجرای طرح دانشگاه عاری از دخانیات (برنامه بدیع) در دانشگاه شیراز خبر داد. وی با اعلام این مطلب بیان داشت در این طرح که با حمایت دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری عملیاتی می گردد نمایندگان واحدهای مختلف دانشگاه تحت عنوان "کمیته برنامه ریزی" مقدمات اجرای طرح را فراهم خواهند نمود.

اساتید و کارکنان دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر توسط مرکز مشاوره تحت آموزش قرار گرفتند.

کارگاه آموزشی ویژه اساتید با موضوع نقش هوش هیجانی در مدیریت روابط بین فردی در تاریخ 28/10/95 از ساعت 8 صبح لغایت 12 ظهر به مدت 4 ساعت در آمفی تئاتر دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزار گردید. تدریس این دوره آموزشی را جناب آقای دکتر چنگیز رحیمی، دبیر منطقه 7 مراکز مشاوره کشور عهده دار بودند.

سومین جلسه شورای سیاست¬گذاری مشاوره و بهداشت روان دانشگاه بجنورد برگزار گردید.

سومین جلسه شوراي سياست گذاري مشاوره و بهداشت روان دانشگاهيان در سالن جلسات دانشکده علوم انسانی دانشگاه بجنورد برگزار گرديد.

برگزاری جلسات مشترک کانون همیاران سلامت روان مرکز مشاوره دانشجویی در موسسه غیر انتفاعی کاوش محمودآباد

کانون همیاران سلامت روان مرکز مشاوره دانشجویی موسسه غیرانتفاعی کاوش محمودآباد، با نظارت و حضور مسئول مرکز مشاوره به شکل ماهانه جلسات مشترکی را برگزار می نمایند.

چهارمین نشست دانش افزایی اساتید با موضوع« نقش اساتید در سلامت معنوی دانشجویان » در مرکز مشاوره موسسه آموزش عالی کاوش محمودآباد برگزار گردید.

موسسه آموزش عالی کاوش محمودآباد برای طرح دانش افزایی ویژه اساتید، چهارمین مرحله کارگاه یکروزه « نقش اساتید در سلامت معنوی دانشجویان » را در سالن اجتماعات این موسسه برگزار نمود. این کارگاه با حضور اساتید این موسسه و در تاریخ 6 /11/95 برگزار گردید.

انتخاب مسئول مرکز مشاوره موسسه غیرانتفاعی کاوش محمودآباد بعنوان رابط نمونه

جشن رابطین و مشاوران دانشگاه ها وادارات شهرستان محمودآباد در اواخر آذر ماه سال جاری برگزار گردید. این جشن توسط مرکز بهداشت و درمان محمودآباد برگزار گردید. در این برنامه، مسئول مرکز مشاوره موسسه آموزش عالی کاوش محمود آباد برای دومین سال متوالی بعنوان رابط نمونه شهرستان انتخاب شدند.

دانشجویان دانشگاه ولیعصر رفسنجان در کارگاههای مختلف آموزشی شرکت کردند.

دانشجویان دانشگاه ولیعصر رفسنجان در کارگاههای زیر شرکت نمودند. این دوره های آموزشی در تاریخهای مختلف
برگزار شد.
- کارگاه "زبان بدن و ارتباط موثر" 20 آبان ماه به مدت 2 ساعت
- کارگاه "ازدواج هوشمندانه"15 آذرماه به مدت 3 ساعت

فعالیتهای های مرکز مشاوره دانشگاه ولیعصر رفسنجان در راستای پیشگیری از اعتیاد

مرکز مشاوره دانشگاه ولیعصر رفسنجان در جهت پیشگیری از اعتیاد فعالیتهای زیر را انجام داده است:
- شرکت در جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان
- شرکت در جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان
- ارسال گزارش 6 ماهه و نه ماهه به شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان

طرح پیشرفت تحصیلی در مرکز مشاوره دانشگاه ولیعصر رفسنجان برگزار شد.

طرح پیشرفت تحصیلی در مرکز مشاوره دانشگاه ولیعصر رفسنجان برگزار گردید. در این طرح ابتدا، دانشجویان دو ترم مشروطی شناسایی شدند، سپس اسامی به روسای دانشکده ها جهت ارجاع به مرکز مشاوره هر دانشکده ارسال شد. پس از انجام مشاوره های فردی و گروهی، کارگاههای آموزشی زیر ویژه این دسته از دانشجویان برگزار گردید.

کارگاه آموزشی طرح سمن ( سلامت ، مهارت، نشاط) ویژه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد.

مرکز مشاوره دانشگاه شهید مدنی آذربایجان کارگاه آموزشی طرح سمن ( سلامت ، مهارت، نشاط) را در آذر ماه برای دانشجویان برگزار نمود.

دانشجویان آموزش دیده درکارگاه آموزشی تربیت مربی پیشگیری و کنترل HIV/ AIDS به سایر دانشجویان آموزش می دهند.

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، کارگاه آموزشی دو روزه تربیت مربی پیشگیری و کنترل HIV/ AIDS را در اوایل سال 95 در تالار علامه جعفری با حضور سرکار خانم امجدی بعنوان مدرس برای 43 نفر از دانشجویان همیار سلامت روان برگزار کرده بود.

جوان گرایی مسئولین دانشگاه فردوسی مشهد، به بهبود کیفیت فعالیتهای مرکز مشاوره این دانشگاه کمک می کند.

در روز بیست و هفتم دی ماه سال جاری جلسه ای با حضور رئیس مرکز مشاوره و توانمند سازی دانشگاه فردوسی مشهد، جناب آقای دکتر کارشکی و مشاوران و کارشناسان این مرکز برگزار گردید. هدف از برگزاری این نشست معرفی معاون جدید مرکز مشاوره، جناب آقای دکتر کرمانی بود.

مهارتهای درمانگری متخصصان مراکز مشاوره دانشگاههای مناطق 7 و 8 ارتقاء می یابد.

مرکز مشاوره دانشگاه شهيد باهنر کرمان به عنوان دبیرخانه منطقه 8 مراکز مشاوره ای کشور در راستای اجرای طرح ارتقای مهارت¬های درمانگری، مرحله سوم کارگاه بین منطقه ای (مناطق 7 و 8) را با عنوان «مهارت مدیریت استرس مبتنی بر ذهن آگاهی در دانشجویان » در تاریخ 4 و 5 بهمن 95 در دانشگاه دریانوردی وعلوم دریایی چابهار برگزار نمود.

مشاوران شعب مرکز مشاوره دانشگاه تبریز در کارگاه کاهش استرس بر اساس ذهن آگاهی شرکت نمودند.

کارگاه آموزشی کاهش استرس بر اساس ذهن آگاهی(Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR)) با حضور مشاوران تمام شعب مرکزمشاوره دانشگاه تبریز در تاریخ 14/11/95 برگزار گردید.

دانشجویان دانشگاه بجنورد در همایش پیشگیری از بیماری ایدز شرکت نمودند.

در مورخ 21/9/95 همایش پیشگیری از بیماری ایدز به مناسبت هفته ملی مبارزه با ایدز با همکاری کانون هلال احمر برای دانشجویان دانشگاه بجنورد برگزار شد.

اعضاء هیئت علمی دانشگاه بجنورد در کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز شرکت نمودند.

در روز دوشنبه مورخ 6/10/ 95 کارگاه آموزشی با موضوع ( پیشگیری از بیماری ایدز ) و با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه بجنورد برگزار گردید. هدف از برگزاری این کارگاه، آگاهی بخشی به اساتید و اعضای هیأت علمی در مورد این بیماری، راههای انتقال، پیشگیری و انگ زدایی از این بیماری بود تا در نهایت این آگاهی ها به جامعه ی هدف (دانشجویان) منتقل گردد.

مشاوران مرکز مشاوره دانشگاه بجنورد در کارگاه آموزشی واقعیت درمانی شرکت نمودند.

کارگاه آموزشی "واقعیت درمانی" با تدریس جناب آقای دیانت رئیس مرکز مشاوره دانشگاه فناوری های نوین قوچان در مورخ 06/11/95 در مرکز مشاوره دانشگاه بجنورد برگزار شد.

کارشناسان مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با مدل رفتارشناسی دیسک آشنا شدند.

کارگاه آموزشی مدل رفتارشناسی دیسک برای پیش بینی رفتار افراد در شرایط مختلف و محیطهای مختلف شغلی در تاریخ 11/11/95 در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار گردید. این مدل رفتاری زبان مشترکی است برای شناخت تمایلات رفتاری انسانها و پیش بینی رفتارهایی که بطور معمول از آنها مشاهده می شود.

برگزاری کارگاه آموزشی مشاوره شغلی – تحصیلی توسط مرکز مشاوره دانشگاه فردوسی مشهد به میزبانی دانشگاه غیرانتفاعی خیام

با برنامه ریزی و پیگیری های مرکز مشاوره و با هدف توانمند سازی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد، در تاریخهای سه شنبه 28 و 29 دیماه سال جاری یک کارگاه آموزشی با عنوان مشاوره شغلی - تحصیلی برای مشاوران مراکز مشاوره استان خراسان رضوی برگزار گردید.

دعوت از دانشجویان مشکوک به عدم سلامت روان طرح کارنامه سلامت روان در مرکز مشاوره دانشگاه سمنان آغاز گردید.


دانشجویان ورودی جدید دانشگاه سمنان در تمامی مقاطع در طرح کارنامه سلامت روان از مهرماه لغایت آذرماه سال جاری شرکت نمودند.

جشنواره خانه تکانی روح و جسم در مرکز مشاوره دانشگاه سمنان برگزار خواهد شد.

با توجه به اجرای موفق جشنواره دانشگاه عاری از دخانیات توسط مرکز مشاوره دانشگاه سمنان در مرحله اول، خروجی مثبت آن و رشد مراجعه دانشجویان به مرکز مشاوره جهت دریافت مشاوره فردی ترک سیگار، جلسه ای با حضور مسئولین دانشگاه سمنان متشکل از معاونت اداری و مالی دانشگاه، معاونت دانشجویی و معاونت فرهنگی و اجتماعی، رئیس مرکز بهداشت و سلامت، رییس مرکز مشاوره و کارشناس این مرکز برگزار گردید.

هشتمین جلسه شورای سیاست گذاری مشاوره و بهداشت روان دانشگاه سمنان برگزار شد.


هشتمين جلسه شوراي سياست گذاري مشاوره و بهداشت روان دانشگاهيان در مرکز مشاوره دانشگاه سمنان برگزار گرديد. این جلسه در تاريخ 2 آذرماه 1395 و با حضور مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه، معاونين آموزشي و تحصيلات تكميلي، اداري و مالي، دانشجويي، مسئول مركز بهداشت و سلامت، مسئول مشاوره دانشجويي دانشگاه، دو نفر از اعضاي هيات علمي دانشكده روانشناسي و كارشناس مربوطه در محل سالن شقايق مركز مشاوره دانشجويي برگزار شد.

دفتر ارتقاء تحصیلی و تعامل دانشگاه با خانواده در دانشگاه سمنان اقدامات ویژه ای را برای دانشجویان مشروط انجام داد.

دفتر ارتقاء تحصیلی و تعامل دانشگاه با خانواده با رایزنی با آموزش دانشگاه اقدام به دعوت مجدد از دانشجویان مشروط به مرکز مشاوره نمود. این دانشجویان پس از مصاحبه و ارزیابی و علت شناسی در گروههای مجزا طبقه بندی شدند و اقدامات زیر را به فراخور نیازشان دریافت نمودند:

پوستر بهداشت روان امتحانات در دفتر ارتقاء تحصیلی و تعامل دانشگاه با خانواده دانشگاه سمنان منتشر گردید.

خانم اعرابی کارشناس دفتر ارتقاء تحصیلی و تعامل با خانواده دانشگاه سمنان با همراهی خانم حقیقت، روانشناس مرکز مشاوره، در راستای نشر اطلاعات روانشناختی به شکل زنجیره ای، پوستری با عنوان بهداشت روان امتحانات را طراحی نمودند.

شعار مبارز با ایدز سال جاری از طریق پیامک به کلیه دانشجویان دانشگاه سمنان ارسال شد.

شعار مبارزه با ايدز سال جاري با عنوان "مهار همه گيري HIV/ ايدز با اطلاع رساني، پيشگيري تشخيص زود هنگام، درمان و حمايت از مبتلايان" به شكل پيامك به كليه دانشجويان دانشگاه سمنان ارسال شد.

حضور اعضاء فعال و اعضاء شورای مرکزی کانون همیاران سلامت روان مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه سمنان دربرنامه های پیشگیری از ایدز

همياران كانون دانشجويي سلامت روان در سطح دانشگاه سمنان اقدامات زیر را انجام دادند:
- تهیه بروشور و تراکت در زمینه ایدز
- توزیع انتشارات دفتر مشاوره و سلامت که مرتبط با موضوع ایدز هستند.

روانشناسان مرکز مشاوره دانشگاه سمنان در اتوبوس سلامت این دانشگاه مستقر شدند.

روانشناسان مرکز مشاوره دانشگاه سمنان طبق برنامه ای از پیش تعیین شده در اتوبوس سلامت دانشگاه که جهت ارائه اطلاعات علمی روانشناختی در خصوص بیماری HIV / ایدز و انجام تست در محوطه دانشگاه مستقر شده بود، حاضر شدند.

مرکز مشاوره دانشگاه سمنان به عنوان نماینده دانشگاه در جلسات استانداری، فرمانداری و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر

رییس و کارشناس مرکز مشاوره دانشگاه سمنان به عنوان نماینده ی این دانشگاه در جلسات و اتاق فکر استانداری، فرمانداری و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر حضور فعال یافت.

توجه به سلامت جسم همزمان با اجرای طرح پایش سلامت روان در مرکز مشاوره دانشگاه زابل

مرکز مشاوره دانشگاه زابل همزمان با اجرای طرح پایش سلامت روان و جسم اقدام به توزیع قرص آهن، کلسیم و ویتامین در بین دانشجویان نمود.

دانشجویان دانشگاه علم و صنعت با مهارتهای مختلف آشنا شدند.

به منظور افزایش آگاهی و ارتقاء سطح سلامت روان دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران، کارگاه آموزشی ازدواج جوانان در تاریخ 25/9/95 توسط خانم دهقان در خوابگاه دختران این دانشگاه برگزار گردید.

کارگاههای طرح سمن در مرکز مشاوره دانشگاه مازندران برگزار گردید.

مجموعه کارگاههای طرح سمن از تاریخ 15 آبان لغایت 6 دی ماه در مرکز مشاوره دانشگاه مازندران برگزار گردید. این دوره های آموزشی شامل مباحث حقایقی درباره زندگی سالم، کاربرد هوش هیجانی در روابط بین فردی، مهارت کنترل خشم، مهارت ارتباطی و سبک هویت بود که هر کدام بمدت 4 ساعت برگزار گردید.

معاون مرکز بهداشت و درمان شهرستان محمودآباد: موثرترین راه پیشگیری و کنترل بیماری ایدز، ارتقای آگاهی قشر جوان و نوجوان است.

مرکز مشاوره موسسه غیرانتفاعی کاوش محمودآباد به مناسبت روز جهانی ایدز، کارگاه آموزشی دو روزه ای با همین مضمون برگزار نمود. این دوره آموزشی با هدف دانش افزایی دانشجویان و همیاران سلامت در خصوص این بیماری و راههای پیشگیری از آن اجرا شد.

سلامت زندگی دانشجویان موسسه غیرانتفاعی کاوش محمودآباد در نمایشگاهی ارائه گردید.

مرکز مشاوره موسسه غیر انتفاعی کاوش محمود آباد به مناسبت هفته پژوهش، اقدام به برپایی نمایشگاه دانشجویی نمود. این نمایشگاه در خصوص سلامت زندگی دانشجویی، دستاوردهای علمی و آموزشی در قالب کتاب، سخنرانی، مقاله، پژوهش، عکس و مسابقه برپا گردید.

گردهمایی دبیران کانون های همیار سلامت روان مراکز مشاوره دانشگاه های منطقه 7 کشور

دبیران کانون های همیار سلامت روان مراکز مشاوره دانشگاه های منطقه 7 کشور در مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز گرد هم آمده و به تشریح فعالیت های خود پرداختند.

گردهمایی شورای هماهنگی مراکز مشاوره استان کرمان برگزار شد.

گردهمایی روسای مراکز مشاوره شورای استانی کرمان در تاریخ 8/10/95 در سالن اجتماعات دانشگاه تحصیلات تکمیلی و صنعتی کرمان برگزار گردید. این جلسه رأس ساعت 8 صبح با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجیدآغاز و با خوش آمد گویی آقای دکتر عسکرزاده، معاون دانشجویی دانشگاه میزبان ادامه یافت. سپس آقای دکتر رحمتی رئیس مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان و دبیر شورای استانی مراکز مشاوره ضمن تشکر از همکاری دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی کرمان و شرکت همکاران در این جلسه وارد دستور کار جلسه شدند.

مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان اقدام به تربیت کادر متخصص پیشگیری اولیه از اعتیاد نمود.

کارگاه تربیت کادر متخصص پیشگیری اولیه از اعتیاد ویژه مشاوران مدارس آموزش و پرورش کرمان در تاریخ 19 و20 آبان ماه در محل مجتمع فرهنگی ورزشی سعادت توسط مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار گردید.

اجرای طرح انطباق پذیری مسیر شغلی – تحصیلی در مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان

مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان تعداد 22 کارگاه آموزشی را جهت اجرای طرح انطباق پذیری مسیر شغلی – تحصیلی برگزار نمود.

مشاوره دانشجویی در آیینه مطبوعات: معاون دانشجویی دانشگاه خبر داد: آغاز پایش سلامت جسمانی دانشجویان نوورود دانشگاه صنعتی بهبهان

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان از آغاز ارای طرح پایش سلامت جسمانی دانشجویان ورودی جدید این دانشگاه از امروز خبر داد و گفت: باید مشخص شود یک دانشجو در زمان ورود به دانشگاه در چه سطحی از شرایط روحی و جسمی قرار دارد که بتوانیم مشکلات او را حل کنیم زیرا اگر این مشکل در سال اول تحصیل رفع شود، در روند تحصیلی دانشجو تأثیری ندارد.

مشاوره دانشجویی در آیینه مطبوعات: شناسایی دانشجویان در معرض رفتارهای پرخطر دانشگاه پیام نور

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور، ارائه خدمات روان شناختی به دانشجویان را مهم ترین اولویت مرکز مشاوره دانشگاه پیام نور عنوان کرد .
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه پیام نور، کریم نجفی برزگر از برگزاری سومین گردهمایی کمیته مشاوره مرکز استانها به منظور افزایش مهارت های روسا و دبیران کمیته مشاوره در شناسایی مشکلات دانشجویان به همت مرکز مشاوره سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد.

مشاوره دانشجویی در آیینه مطبوعات: ارائه خدمات روان‌شناختی، مهمترین اولویت مرکز مشاوره دانشگاه پیام نور

معاون فرهنگی،اجتماعی دانشجویی دانشگاه پیام نور ارائه خدمات روان شناختی به دانشجویان را یکی از اولویت های مهم مرکز مشاوره دانشگاه اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، دکتر کریم نجفی برزگر با بیان این مطلب، از برگزاری سومین گردهمایی کمیته مشاوره مرکز استانها به منظور افزایش مهارت‌های روسا و دبیران کمیته مشاوره در شناسایی مشکلات دانشجویان به همت مرکز مشاوره سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور خبر داد.

مشاوره دانشجویی در آیینه مطبوعات: افتتاح مرکز مشاوره کارآفرینی دانشگاه خوارزمی

مرکز مشاوره کارآفرینی دانشگاه خوارزمی بزودی افتتاح می شود و در زمینه های مختلف کارآفرینی به اساتید و دانشجویان مشاوره خواهد داد.
به گزارش خبرنگارمهر، مرکز مشاوره کارآفرینی دانشگاه خوارزمی بزودی افتتاح می شود. این مرکز خدمات مشاوره ای در زمینه های مختلف کارآفرینی از جمله نحوه راه اندازی کسب و کار؛ تاسیس شرکت؛ راه اندازی شرکت های دانش بنیان و مشاوره اشتغال به استادان و دانشجویان ارائه خواهد کرد.

اطلاعات دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران در خصوص ازدواج بالا می رود.

در راستای افزایش آگاهی، ارتقاء سلامت روان، تصمیم گیری صحیح و ازدواج موفق دانشجویان، کارگاه "آموزش¬های پیش از ازدواج" در روزهای پنجشنبه و جمعه 9/10/95 و 10/10/95 توسط مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار گردید.

برگزاری کارگاه های آموزشی سلامت ، مهارت، نشاط (طرح سمن) در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

کارگاه های آموزشی مهارت های زندگی وپیشگیری اولیه از اعتیاد با هدف ارتقاء توانمندیهای روان شناختی دانشجویان وروددی جدید (1395) از تاریخ 13 آذر لغایت 29 آذر 95 در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار گردید.

هفت نفر دانشجو بعنوان عضو کانون همیاران سلامت روان در موسسه دیلمان لاهیجان شروع به فعالیت نمودند.


در تاریخ 10/09/95 مؤسسه دیلمان لاهیجان اقدام به تشکیل کانون همیاران سلامت روان نمود. این اقدام طبق دستورالعمل و اساسنامه ارسالی از دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان انجام گرفت. پس از برگزاری انتخابات، 7 نفر به عنوان عضو این کانون شروع به فعالیت نمودند. اهدافی که در این کانون دنبال خواهد شد شامل موارد زیر می باشد:

دو فعالیت اخیر مرکز مشاوره دانشگاه جهرم در راستای برگزاری شورای سیاستگذاری و جلسه اعضای کانون همیاران سلامت

دو فعالیت مهم و اخیر مرکز مشاوره دانشگاه جهرم شامل موارد زیر می شود:

برگزاری جلسه هم اندیشی کارشناسان مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شریف با دانشجویان عضو کانون همیاران سلامت روان

جلسه هم اندیشی کارشناسان مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شریف با دانشجویان عضو کانون همیاران سلامت روان در تاریخ 19 دی ماه 95 در سالن اجتماعات مرکز مشاوره این دانشگاه برگزار گردید. در این جلسه پیرامون اساس نامه کانون و اشکالات آن بحث و گفتگو شد.

مربیان همیار آموزش دیده، دانش خود را در زمینه ایدز به هم اتاقی و هم خوابگاهیهای خود منتقل می کنند.

کارگاه آموزشی و پیشگیری از ایدز با هدف گزینش مربیان همیار بر طبق مدل جامع سیستماتیک آموزش و ارتقاء سلامت در تاریخ 24 آبان ماه و با جضور تعدادی از دانشجویان علاقمند در مرکز مشاوره دانشگاه دامغان برگزار گردید. در این برنامه مقرر گردید که دانشجویان شرکت کننده بعنوان آموزش دهنده در جمع دانشجویان دیگر حضور یافته و دانش ایشان را در زمینه ایدز ارتقاء دهند.

درس مهارتهای زندگی و دوره های آموزشی ویژه اعضای هیئت علمی: موضوعات اصلی مطرح شده در جلسه شورای سیاست گذاری مرکز مشاوره دانشگاه دامغان

جلسات شورای سیاست گذاری مرکز مشاوره دانشگاه دامغان طبق روال گذشته هر ترم با حضور ریاست دانشگاه، معاونت اداری مالی، معاون دانشجویی، مدیر فرهنگی، مدیر آموزش، نماینده نهاد رهبری و سرپرست مرکز مشاوره و سلامت برگزار می گردد.

عضویت سرپرست مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه دامغان در طرح محب

طرح محب که با هدف مداخله در بحران هایی نظیر بلایای طبیعی، خودکشی، خشونت و سوءاستفاده جنسی در اداره کل بهزیستی استان تشکیل شده است، در نظر دارد تا از نیروهای داوطلب در این خصوص استفاده نماید. سرپرست مرکز مشاوره دانشگاه دامغان که سال ها تجربه حضور در کمیته رفتارهای خود آسیب رسان را دارد نیز در این طرح شرکت نموده تا در فاز مداخله در خودکشی فعالیت نماید.

برگزاری جلسات case reporting ویژه مشاوران و روان شناسان مرکز مشاوره دانشگاه دامغان

جلسات case reporting از ابتدای ترم جاری تحصیلی با هدف همفکری بیشتر بین مشاوران، روان شناسان و روان درمانگران در مرکز مشاوره دانشگاه دامغان آغاز گردید.

پیگیری وضعیت دانشجویان مشروطی دانشگاه دامغان از طریق همیاران تحصیلی

در آستانه سال تحصیلی جدید مرکز مشاوره دانشگاه دامغان با همکاری گروه همیاران مشاور اقدام به پیگیری مشکلات دانشجویان مشروطی نموده است. این گروه همیاران تحت عنوان همیاران تحصیلی در پیگیری وضعیت این دانشجویان که تعدادشان نیز زیاد می باشد به مرکز مشاوره کمک می نمایند.

دانش و مهارت مشاوران مرکز مشاوره دانشگاه دامغان با کمک خودشان بروزرسانی می شود.


مرکز مشاوره دانشگاه دامغان اقدام به برگزاری جلسات توجیهی – آموزشی ماهانه ویژه مشاوران و روانشناسان نموده است.

95 درصد دانشجویان ورودی جدید دانشگاه دامغان در طرح پایش سلامت روان شرکت نمودند.

طرح پایش سلامت روان و جسم دانشجویان در ابتدای هر سال تحصیلی برگزار می گردد. این طرح با هدف غربالگری و سرند دانشجویان در معرض خطر یا دچار آشفتگی های هیجانی و مشکلات روان شناختی انجام می شود. در سطوح فعالیت های مداخله ای مرکز، این طرح در جایگاه مداخله های اولیه پس از فعالیت های ارتقایی و پیشگیرانه قرار می گیرد.

برگزاری کارگاههای طرح سمن (پیشگیری ازاعتیاد ومهارتهای زندگی ) در مرکزمشاوره دانشگاه بناب


مرکزمشاوره دانشگاه بناب با توجه به دستورالعمل ارسالی از دفتر مشاوره و سلامت سازمان اموردانشجویان درخصوص برگزاری طرح سمن در دانشگاهها، از اول اذرماه 95 لغایت هفته اول دی ماه 95 اقدام به برگزاری کارگاههای طرح سمن نمود.

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه بناب، غرفه پیشگیری از اعتیاد و آسیبهای اجتماعی را برپا نمود.

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه بناب، به برپایی غرفه پیشگیری ازاعتیاد وآسیب های اجتماعی اقدام نمود. این غرفه با همکاری سازمان انتقال خون استان آذربایجان شرقی برپا گردید.

آموزش سطح 2 (TOP) تربیت مربی پیشگیری و کنترل بیماری HIV/AIDS در دانشگاه تبریز برگزار گردید.

مرکز مشاوره دانشگاه تبریز،کارگاه آموزشی 2 روزه " تربیت مربی پیشگیری و کنترل بیماری HIV/AIDS (TOT1و TOT2) " را در تاریخ¬های 14 و 15مهر ماه 94 در محل تالار شهریار این دانشگاه برگزار نمود.

بروزرسانی سایت مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی


همزمان با ارتقای کانال مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و تمرکز روی موضوعات کاربردی، سایت مرکز مشاوره این دانشگاه نیز بروزرسانی گردید.

طرح مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نمایشگاه دائمی استان کرمانشاه نصب گردید.

مسئول مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه، جناب آقای ولی رستمی بینا اقدام به ارائه طرحی بسیار خلاقانه نمود.

مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه هماهنگ با سیاستهای دفتر مشاوره و سلامت گام برمیدارد.

همگام با سیاستهای دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان، مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه با ایجاد فضایی آکنده از اعتماد و حمایت در حل مسائل دانشجویان به فعالیت خود در اجرای کارنامه سلامت روان ادامه می دهد.

راهکارهای بهینه سازی ارائه خدمات مشاوره ای به دانشجویان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار مورد بررسی قرار گرفت.

در تاریخ 1/10/95جلسه هم اندیشی وهم فکری با مشاوران مرکز مشاوره دانشگاه برگزار شد. در این جلسه در راستای بهینه سازی ارائه خدمات مشاوره ای به دانشجویان، به مباحث زیر اشاره گردید:

کارگاههای طرح سمن در مرکز مشاوره دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار برگزار گردید.

مرکز مشاوره دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار با همکاری اعضای کانون همیاران سلامت روان تعداد 12 کارگاه آموزشی طرح سمن را با هدف پیشگیری اولیه از اعتیاد و آموزش مهارتهای زندگی برگزار نمود.

بکار بستن دانسته ها و استفاده صحیح از آن عامل اصلی افزایش ایمنی دانشجویان در تصادفات است.

در تاریخ 22/09/95، مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه مراغه با همکاری نیروی انتظامی، در محل آمفی تئاتر فجر این دانشگاه، اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع"پیشگیری از حوادث رانندگی منجر به مرگ و میر در بین جوانان" نمود.

تشکیل کارگاه آموزشی "ایدز " ویژه آموزش مربیان همسان در مرکز مشاوره دانشگاه مراغه


مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه مراغه در تاریخ 28/9/95، کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز را با هدف آموزش مربیان همسان برگزار نمود.

اعضای کانون همیار سلامت دانشگاه مراغه در کارگاه آموزشی نشانه شناسی اختلالات روانی شرکت نمودند.

مرکز مشاوره دانشگاه مراغه با تنظیم سه جلسه آموزشی در تاریخهای 16/8/95 و 2/8/95و 21/9/95 اقدام به آموزش اعضای کانون همیار سلامت روان نمود.

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه صنعتی شاهرود در جهت ارتقای تحصیلی دانشجویان نیز گام بر می دارد.


دانشجویان عضو کانون همیاران سلامت روان در جهت ارتقای وضعیت تحصیلی دانشجویان این دانشگاه اقدام به برگزاری کلاس های حل مساله و رفع اشکال نمودند.

اعضای کانون همیاران سلامت دانشگاه صنعتی شاهرود با فنون پایه در مشاوره آشنا شدند.

از آنجا که همیاران سلامت روان به مثابه بازوهای مشاوران در خارج از مرکز مشاوره محسوب می شوند، به منظورآشنایی ایشان با مهمترین اصول و فنون در حرفه های یاورانه و کمک به دیگران، کارگاه آشنایی با فنون پایه در مشاوره به همت مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار گردید.

لزوم آشنایی دانشجویان با آسیب های دوران دانشجویی در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شاهرود

طرح آشنایی با آسیبهای دوران دانشجویی با هدف آشنایی دانشجویان جدیدالورود با مهمترین مشکلات تحصیلی، آموزشی، خانوادگی، اجتماعی و عاطفی- روانی در دوران دانشجویی، در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار گردید.

عروسک تن پوش در طرح ایستگاه سلامت دانشگاه صنعتی کرمانشاه و برقراری ارتباط با مخاطب

جناب آقای ولی رستمی بنیا، مسئول مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه، اقدام به ارائه طرح ایستگاه سلامت زندگی در جلسه شورای فرهنگی پیشگیری از آسیبهای اجتماعی استان کرمانشاه نمودند که مورد حمایت تمامی سازمانهای استان قرار گرفت. این طرح در قالب یک عروسک تن پوش است که با استفاده از روانشناسی رنگ می تواند در جلب توجه و حواس مخاطب به شیوه ای جالب ارتباط برقرار کند.

نمایندگان ستاد پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر از کلاسهای مهارتهای زندگی دانشگاه صنعتی کرمانشاه بازدید نمودند.

هیاتی متشکل از آقایان محمد مهدی اسماعیلی، رئیس اداره فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، مسعود مرغوب، کارشناس فرهنگی و پیشگیری اداره کل فرهنگی پیشگیری کشور و مسئول فرهنگی ستاد استان، جناب آقای دکتر خدایاری در تاریخ 22/09/95 از مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه بازدید نمودند.

برگزاری جلسه با اعضای کانون همیاران سلامت روان دانشگاه صنعتی کرمانشاه

مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مورخه 14/09/95 و به مدت 2 ساعت اقدام به تشکیل جلسه ای نمود تا در ارتباط با طرح ها و برنامه های حوزه سلامت روان دانشجویان قدمهای موثری برداشته شود.

مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه اقدام به برگزاری کلاس مهارتهای زندگی نمود.

مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه در مورخه های 13/09/95 ، 14/09/95 ، 15 /09/95 ، 20/09/95، 21/09/95، 22/09/95 ، 28/09/95 و 29/09/95 و 30/09/95 دانشجویان را با مهارتهای معنوی .......

شرکت ک­نندگان در کارگاه آموزش مهارت­ های پیش از ازدواج برای دانشجویان توسط مرکز مشاوره دانشگاه بناب تشویق شدند.

کارگاه آموزشی مهارت های پیش از ازدواج و تشویق دانشجویان شرکت کننده در این کارگاه توسط مرکز مشاوره دانشگاه بناب انجام شد.

مرکز مشاوره دانشگاه بناب با همکاری شبکه بهداشت شهرستان بناب در مورخه 95/9/17 درسالن اجتماعات علامه طباطبایی دانشگاه اقدام به برگزاری این کارگاه آموزش مهارت­ های پیش از ازدواج نمود. در این کارگاه خانم سهرابی کارشناس ارشد روانشناسی بالینی به عنوان مدرس کارگاه پیش از ازدواج تدریس کارگاه را به عهده داشتند.

کارگاه برنامه ریزی تحصیلی در خوابگاه دانشگاه اسفراین برگزار شد.

یکی از مشاوران مرکز مشاوره دانشگاه اسفراین با حضور در خوابگاه دانشجویی این دانشگاه کارگاه برنامه ریزی تحصیلی برگزار کردند.

با توجه به نزدیک شدن ایام امتحانات یکی از مشاوران مرکز مشاوره دانشگاه اسفراین با حضور در خوابگاه دانشجویی این دانشگاه کارگاه برنامه ریزی تحصیلی برگزار کردند.

“برگزارى كارگاه خلاقيت كاربردى توسط باشگاه شغلي مركز مشاوره دانشگاه فردوسي مشهد"

كارگاه خلاقيت كاربردى توسط باشگاه شغلي مركز مشاوره دانشگاه فردوسي مشهد برگزار شد.

در راستای فعالیت های باشگاه شغلی دانشگاه فردوسی مشهد زیر نظر مرکز مشاوره دانشجویی "کارگاه خلاقیت کاربردی" با تاکید بر انجام تمرین های کاربردی دو زمینه خلاقیت و نوآوری، با هدف ارتقاء مهارتهای کاریابی دانشجویان در تاریخ بیستم آذرماه 95، برگزار شد.

تدوین طرح پیوستن دانشگاه های ایرانی به نهضت جهانی دانشگاه بدون اعتیاد

مشهد- ایرنا- مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: طرح پیوستن دانشگاه های ایرانی به نهضت جهانی دانشگاه بدون اعتیاد در مراحل نهایی تدوین است و تا 2 هفته آینده به دانشگاه ها ابلاغ می شود.

 حمید یعقوبی روز چهارشنبه در حاشیه همایش منطقه ای دانشگاه عاری از دخانیات در مشهد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیش از چند صد دانشگاه جهان در لیست 'دانشگاه عاری از دخانیات' وجود دارد و طرح پیوستن دانشگاه های ایرانی به این نهضت جهانی نیز در دستور کار است..

حمید یعقوبی روز چهارشنبه در حاشیه همایش منطقه ای دانشگاه عاری از دخانیات در مشهد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیش از چند صد دانشگاه جهان در لیست 'دانشگاه عاری از دخانیات' وجود دارد و طرح پیوستن دانشگاههای ایرانی به این نهضت جهانی نیز در دستور کار است..

بازدید از مركز مشاوره دانشگاه الزهراء(س) توسط دبیرخانه­ ی منطقه یک

اولین بازدید دبیرخانه منطقه یک از مراکز مشاوره دانشگاه های استان تهران در دانشگاه الزهراء انجام شد.

 در راستای بازدید از مراکز مشاوره دانشگاه های منطقه یک وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دبیرخانه منطقه یک در روز دوشنبه مورخ 22 آذر ماه 1395 از مرکز مشاوره دانشگاه الزهراء (س) بازدید بعمل آورد.

دانشجویان مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در کارگاه آموزشی پیش از ازدواج شرکت نمودند.

کارگاه آموزش پیش از ازدواج در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدینم طوسی برگزار شد و دانشجویان این دانشگاه در آن شرکت کردند.

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در کارگاه آموزشی مشاوره پیش از ازدواج شرکت نمودند. این کارگاه آموزشی که در تاریخ هجده هم آذر برگزار گردید شامل 5 کلاس بود  مدرسین دوره شامل آقایان مردی، رحمانی و مددیان و خانم ها هادی و کریم زاده بودند.حضور دادستان و فرماندهی انتظامی شهرستان بجنورد در جمع دانشجویان خوابگاهی

دادستان و فرماندهی انتظامی شهرستان بجنورد در جمع دانشجویان خوابگاهی دانشگاه بجنورد حضور یافتند.

جناب آقای دادستان و فرماندهی انتظلامی شهرستان بجنورد در این نشست به این داشتند که آسیب های اجتماعی بویژه در حوزه جوانان در حال تغییر و گسترش است و ما باید امروزه رفتارهایی را جدی بگیریم که ظاهر تفریحی و سرگرم کننده دارند درحالی که دروازه هایی برای مبتلا شدن به آسیب های اجتماعی بزرگ تر هستند و از آن جمله مصرف دخانیات، قلیان و در گیر شدن اعتیاد آور به شبکه های اجتماعی و مجازی همچنین ماهواره را نام بردند.

برگزاری کارگاه آموزشی نحوه برقرای ارتباط با خانواده دانشجویان در معرض خطر در مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز

نحوه برقرای ارتباط با خانواده دانشجویان در معرض خطر در مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز طی برگزاری کارگاهی به مشاوران و مددکاران دانشگاه آموزش داده شد.

با هدف آشنایی مشاوران و مددکاران با شیوه ی صحیح ارایه خبرهای ناخوشایند به بیماران و خانواده های آنان، کارگاه آموزشی برقرای ارتباط با خانواده دانشجویان در معرض خطر روز چهارشنبه هفدهم آذرماه جهت مشاوران شعب مرکزی و خوابگاهی مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز برگزار گردید. 

بازدید دبیر منطقه هفت مراکز مشاوره دانشگاه های کشور از مجتمع آموزشی عالی لارستان

رییس و معاون محترم مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز با هدف ارزیابی امکانات و تجهیزات مجتمع آموزش عالی لارستان جهت راه اندازی مرکز مشاوره از آن دانشگاه بازدید به عمل آوردند.

در این بازدید دکتر چنگیز رحیمی، رییس محترم مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز و دبیر منطقه هفت مراکز مشاوره دانشگاه های کشور، با اشاره به لزوم ارتقاء سلامت روان دانشگاهیان، ارایه آموزش های لازم به آنان و نیز دریافت خدمات مشاوره ای تخصصی را در راستای این امر مهم دانستند.

"برگزاری اولين نشست دبيران كانون هاي دانشجويي همياران سلامت روان دانشگاه هاي وزارت علوم، تحقیقات و فناوری"

اولین نشست دبیران کانون دانشجویی همیاران سلامت روان روز چهارشنبه مورخ 95/09/17 به میزبانی دانشگاه تهران و با حضورجناب آقاي دكتر رياضي معاون محترم امور دانشجويان داخل وزارت علوم برگزار شد.

بیش از 70 تن  از دبیران کانون دانشجویی همیاران سلامت در اولین نشست این کانون حضور یافتند. در این نشست که با حضور جناب آقای دكتر رياضي معاون محترم امور دانشجويان داخل وزارت علوم، جناب آقاي دكتر يعقوبي مديركل محترم دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجويان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، جناب آقای پيروي رئيس مركز مشاوره دانشگاه تهران برگزار شد نقطه نظرات دبیران کانون های دانشجویی همیاران سلامت روان پیرامون محورهای همایش کشوری اعضای شورای مرکزی کانون های سراسر کشور دریافت شد.

RSS
1234567