Menu

اخبار

اخبار دفتر مشاوره و سلامت

برگزاری دومین دوره انتخابات کانون دانشجویی همیاران سلامت روان دانشگاه بناب

دومین دوره انتخابات کانون همیاران سلامت روان دانشگاه بناب با شرکت 17داوطلب نامزد در انتخابات در مورخه 25/2/96 با شرکت حدود یکصد نفر از اعضای کانون درمحل سالن کنفرانس پرفسور هشترودی این دانشگاه برگزا گردید و اعضای جدید پس از رقابتی سخت موفق به پیروزی در انتخابات شدند و بعنوان اعضای اصلی و علی البدل به مدت یکسال تعیین گردیدند.

برگزاری کارگاههای آموزشی مهارتهای زندگی با هدف پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه جهرم

به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی و مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه جهرم، کارگاههای آموزشی مهارتهای زندگی با هدف پیشگیری از اعتیاد ویژه دانشجویان ورودی جدید این دانشگاه برگزار گردید. این دوره ها با موضوعات مهارت ارتباطی، مهارت خودآگاهی، مهارت ازدواج، آشنایی با مواد و رفتار جرات مندانه توسط کارشناسان مرکز مشاوره برگزار گردید.

به همت مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی دانشگاه جهرم، دوره آموزش مقررات بهداشتی اماکن عمومی پرسنل خدمات دانشگاه برگزار گردید.

کارگاه آموزشی مقررات بهداشتی اماکن عمومی جهت جمعی از پرسنل خدمات دانشگاه جهرم برگزار گردید.

خدمات مرکز بهداشت دانشگاه جهرم ویژه کارکنان

به همت معاونت دانشجویی، فرهنگی، مرکزبهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی و با همکاری کانون هلال احمر دانشگاه جهرم، خدمات مختلف نظیر تست قند خون، معاینه چشم، محاسبه BMI و اندازه گیری فشار خون ویژه کارکنان این دانشگاه انجام گرفت.

برپایی جشنواره سلامت توسط کانون همیاران سلامت مرکز مشاوره دانشجویی جهرم

به همت معاونت دانشجویی و مرکز مشاوره دانشجویی، جشنواره سلامت توسط کانون همیاران سلامت دانشگاه جهرم برگزار گردید. این جشنواره با بازدید معاونت دانشجویی این دانشگاه و به مدت دو روز در دانشکده علوم پایه برگزار گردید.

اجرای طرح شیوع شناسی مصرف مواد توسط مرکز مشاوره دانشجویی در دانشگاه جهرم

طرح شیوع شناسی مصرف مواد با هدف آگاه شدن از دیدگاه ها و الگوهای رفتاری دانشجویان درباره این موضوع مهم اجتماعی در بین نمونه ای از دانشجویان دانشگاه جهرم اجرا گردید.

کارگاه آموزشی روشهای تقویت حافظه و افزایش تمرکز حواس در مرکز مشاوره دانشگاه چابهار برگزار شد.

کارگاه آموزشی روشهای تقویت حافظه و افزایش تمرکز حواس به مناسبت هفته خوابگاهها در تاریخ 24/2/96 توسط آقای دکتر بادپا در مرکز مشاوره دانشگاه چابهار برگزار گردید.

معرفی فعالیتهای انجمن معتادین گمنام در مرکز مشاوره دانشگاه چابهار

با همکاری انجمن معتادین گمنام(NA) شهرستان چابهار و به منظور معرفی فعالیتهای انجمن، نمایشگاهی در تاریخ 19/2/96 از ساعت 8:00 لغایت 12:00 در طبقه همکف ساختمان امور دانشجویی دانشگاه چابهار برپاشد.

برگزاری همایش سفیران سلامت دانشجویی در مرکز مشاوره دانشگاه چابهار

همایش سفیران سلامت دانشجویی با محوریت پیشگیری از افسردگی با حضور جناب آقای دکتر احمدی مقدم، معاون شبکه بهداشت چابهار و معاون دانشجویی و رئیس مرکز بهداشت و مشاوره این دانشگاه برگزار گردید. این همایش بمناسبت هفته سلامت و در تاریخ 4/2/96 در تالار وحدت این دانشگاه برگزار شد.

برگزاری کرسی آزاد اندیشی با موضوع "طلاق: فرصت یا تهدید" در دانشگاه صنعتی شاهرود

کرسی آزاد اندیشی با موضوع "طلاق: فرصت یا تهدید" با همکاری معاونت فرهنگی و مرکز مشاوره دانشجویی به مناسبت فرا رسیدن هفته خوابگاه ها در تاریخ 4/2/96 در محل تالار اقاقیای دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار گردید.

برگزاری نمایشگاه جوان، نشاط و بالندگی به همت مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شاهرود

همزمان با فرا رسیدن هفته دولت و هفته گرامیداشت خوابگاه ها و در راستای تحقق بخشیدن به شعار سازمان بهداشت جهانی در سال 2017 (افسردگی، بیا حرف بزنیم)، مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شاهرود به منظور ترویج اولیه نشاط و شادمانی در بین دانشجویان اقدام به برگزاری نمایشگاه جوان، نشاط و بالندگی از تاریخ 11 لغایت 13 اردیبهشت ماه 1396 در محل تالار شقایق های این دانشگاه نموده است. از جمله غرفه های فعال در این نمایشگاه می توان به غرفه های زیر اشاره نمود که با مدیریت کانون همیاران سلامت روان برپا شد:

برگزاری دوره آموزشی خود مراقبتی پرسنل آشپزخانه دانشگاه جهرم

به همت مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی دانشگاه جهرم، کارگاه آموزشی با موضوع خودمراقبتی و سلامت روان جهت جمعی از کارکنان آشپزخانه دانشگاه جهرم برگزار گردید. این دوره آموزشی با هدف ارتقاء آگاهی و سلامت پرسنل اجرا شد.

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری و کنترل بیماری ایدز در مرکز مشاوره دانشگاه چابهار

کارگاه آموزشی پیشگیری و کنترل بیماری ایدز به مناسبت هفته خوابگاهها در تاریخهای 16/2/96 و 17/2/96 از ساعت 19:30 لغایت 21:30 در سالن فرهنگ و ادب دانشگاه چابهار برگزار گردید.

برگزاری کارگاه تاب آوری در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شاهرود

کارگاه آموزشی تاب آوری به همت مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه صنعتی شاهرود و به منظور ارتقاء سطح دانش و مهارت مشاوران شاغل در مرکز مشاوره دانشگاه های دولتی استان سمنان در تاریخ 20/2/96 برگزار گردید.

نگاهی به انتشارات بهاری مرکز مشاوره دانشگاه سمنان

1. دفتر ارتقاء تحصیلی اقدام به تهیه بروشور با نامهای شکست عاطفی/ بیا صحبت کنیم.../ آمادگی برای امتحانات/ ریتالین چیست/ شاد باشیم/ کلید موفقیت در روابط بین فردی/ شغل تو چه رنگی است؟ و معرفی خدمات مرکز مشاوره دانشجویی نمود.
2. همچنین بنر با تصویر شعارجهاني سازمان سلامت" Depression Lets Talk چاپ و در نقاط مختلف دانشگاه و ساختمان مرکز مشاوره نصب گردید.

نگاهی به اقدامات الکترونیکی مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه سمنان

1. شعارجهاني سازمان سلامت" Depression Lets Talk"، از طریق پیامک به همراه شماره تماس مرکز مشاوره به كليه دانشجويان دانشگاه سمنان و خانواده های سال اولی ارسال شد.
2. پیام های بهداشت روان با محوریت امیدواری، خود مراقبتی و تحصیلی به صورت مجزا به کلیه دانشجویان دانشگاه سمنان از طریق سامانه پیام کوتاه ارسال شد.

ارائه درس مهارتهای زندگی دانشجویی در دانشگاه سمنان

به همت مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه سمنان و با تلاش در چندین جلسه مشترک با مسئولین این دانشگاه و معاونت آموزشی از بهمن ماه سال گذشته درس مهارتهای زندگی در دانشگاه سمنان بر گزار شده است. این مرکز با بهره گیری از آیین نامه اجرایی طرح مذکور و انتخاب مدرسین توانا توانست علاقمندی گروه مخاطب و حضور فعال دانشجویان را در کلاس ها ممکن سازد.

همگام شدن مرکز مشاوره دانشگاه سمنان در تحقق شعارجهاني سازمان سلامت " Depression Lets Talk"

در هفته سلامت با شعارجهاني " Depression Lets Talk"، مركز مشاوره دانشجويي دانشگاه سمنان در تاريخ 4/2/1396 در حرکتی نمادين در سطح دانشگاه با حضور روانشناسان و اعضاء كانون همياران سلامت روان در اتوبوس سلامت به اطلاع رساني در زمينه پيشگيري از افسردگي به جامعه دانشگاهي سمنان پرداختند. اين برنامه در سطح دانشگاه سمنان از ساعت 10 صبح الي15:30 اجرا گردید.

کادر متخصص مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه سمنان، دانش و تجربیات خود را در خصوص موضوع شکست عاطفی با هم به اشتراک گذاشتند.

دفتر ارتقاء تحصيلي و تعامل دانشگاه با خانواده در تاريخ 9/2/1396 كارگاه تخصصي- آموزشي با موضوع شكست عاطفي را با حضور فعال روانشناسان مركز مشاوره دانشجويي سمنان برگزار نمود. در كارگاه مذكور خانم اعرابي کارشناس دفتر مذکور ضمن گراميداشت روز جهاني روانشناس و آرزوي سلامت و موفقيت روز افزون برای متخصصان این مرکز، به توضيح اهداف تشكيل كارگاه و شيوه مصاحبه مراجعان پرداختند.

دهمين جلسه شوراي سياست گذاري مشاوره و بهداشت روان دانشگاهيان مرکز مشاوره دانشگاه سمنان برگزار گرديد.

جلسه دهم شوراي سياست¬گذاري و نظارت مركز مشاوره دانشجويي در تاريخ 16/1/1396 با حضور رياست دانشگاه سمنان، معاونین ایشان و ديگر اعضا، در محل سالن جلسات مركز مشاوره دانشجويي برگزار شد. در جلسه مذكورگزارش مختصری از اجراي موفق طرح پايش سلامت روان دانشجويان جديد الورود 1395 ارائه گرديد.

دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در اردوی مشاوره ای- تفریحی شرکت نمودند.

دانشجویان خوابگاه دختران دانشگاه علم و صنعت در اردوی تفریحی- مشاوره ای به مقصد کاشان شرکت نمودند. این اردو در تاریخ 22/02/96 برگزار گردید. دانشجویان در این برنامه از باغ فین(کوشک صفوی، کوشک قاجار و ...)، خانه بروجردی ها، حمام سلطان امیر احمد و در نهایت از مراسم گلابگیری و آبشار نیاسر بازدید کردند.

برای اولین بار اجراي طرح بديع در دانشگاه بو علي سينا همدان

مصادف با روز تحریم تنباکو توسط آیت الله میرزای شیرازی در تاریخ 24/2/96، جشن دانشگاه عاری از دخانیات در دانشگاه بوعلی سینای همدان شروع شد. این همایش در بزرگترین سالن این دانشگاه و با حضور ریاست دانشگاه، معاون دانشجویی، معاون فرهنگی، معاون آموزشی، اساتید، کارمندان، دانشجویان و مهمانان دعوت شده از استانداری، نیروی انتظامی و ... برگزار شد

اجتماع کادر متخصص مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه سمنان در جهت حمایت از کمپین افسردگی در دانشگاه سمنان

کادر متخصص مرکز مشاوره دانشجویی در جهت حمایت از کمپین افسردگی و اجرایی نمودن شعار Depression Lets Talk"، در محل ساختمان خانه فرهنگ دانشگاه سمنان تجمع و با اعلام شعار فوق از دیگر دانشجویان خواستند به عضویت این کمپین درآیند.

جلسه هم اندیشی کادر متخصص مرکز مشاوره دانشگاه سمنان

کادر متخصص مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه سمنان، به منظور هم اندیشی در خصوص برنامه های سال جاری مرکز مشاوره، جلسه ای را در تاریخ 19فروردین ماه 1396 برگزار نمودند.

برگزاری همایش ازدواج شاد و پایدار توسط مرکز مشاوره دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

همزمان با هفته سلامت سال ٩٦ مركز مشاوره دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي اقدام به برگزاري همايش يك روزه با عنوان ازدواج شاد و پايدار نمود. این همایش با همكاري مركز بهداشت شمال تهران برگزار گردید. این برنامه با استقبال خوب دانشجویان همراه بود. در اين همايش سركار خانم دكتر شاطري، دكتري روانشناسي باليني و مشاوره خانواده درخصوص معيارهاي انتخاب همسر، همسر گزيني و ازدواج شاد و پايدار سخنراني نمود.

برگزاری نشست خبری "افسردگی، پیشگیری و درمان" در دانشگاه شیراز

همزمان با روز روان شناس و به مناسبت شعار سال 2017 سازمان بهداشت جهانی در خصوص "بیماری افسردگی و راه های پیشگیری و درمان آن"، نشست خبری با حضور خبرگزاری ها و روزنامه های مختلف فارس در مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز برگزار گردید.
دکتر چنگیز رحیمی –رئیس مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز- در جمع خبرنگاران با اشاره به علایم بالینی افسردگی اظهار داشت: یکی از دلایل شیوع بیشتر افسردگی در بین زنان نسبت به مردان، تضاد بین وظایف متعدد در زنان و تغییرات هورمونی می باشد.

تعامل مرکز مشاوره دانشگاه نیس فرانسه و مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز

مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز میزبان دکتر ژان لوک وانیه، روان کاو کودک و نوجوان و استاد دانشگاه نیس فرانسه، بودند. در این نشست صمیمانه، در خصوص امکانات و فعالیت های مرکز مشاوره دانشگاه شیراز و دانشگاه فرانسه بحث و تبادل نظر شد.

برپایی نمایشگاه نشاط، سلامت و دانشجو توسط مرکز مشاوره دانشگاه شیراز

به مناسبت هفته خوابگاه های دانشجویی، "نمایشگاه نشاط، سلامت و دانشجو" با محوریت پیشگیری از افسردگی و افزایش نشاط جمعی در بین دانشجویان، توسط مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز برگزار گردید.

برگزاری کارگاه آموزشی بین منطقه ای ارزیابی و درمان اختلالات جنسی زوجین در مرکز مشاوره دانشگاه شیراز

کارگاه آموزشی بین منطقه ای ارزیابی و درمان اختلالات جنسی زوجین با حضور کارشناسان مناطق 6 و 7 مراکز مشاوره دانشگاه های کشور در تاریخ های سوم و چهارم اردیبهشت ماه در مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز برگزار گردید.

برگزاری مسابقه فوتسال بین دانشگاهی به مناسبت هفته جوان در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

در تاریخ شنبه 16/02/96 بمناسبت گرامیداشت هفته جوان، مسابقه فوتسال بین دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با دانشگاه بابل برگزار گردید. این برنامه به مناسبت گرامیداشت هفته جوان با همکاری مرکز مشاوره و اداره تربیت بدنی اجرا گردید.

برگزاری ایستگاه سلامت و نمایشگاه ازدواج سالم و پایدار به مناسبت هفته جوان توسط مرکز مشاوره دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

در تاریخ سه شنبه 19/02/96 ایستگاه سلامت توسط مرکز مشاوره دانشگاه علوم فنون دریایی خرمشهر به مناسبت گرامیداشت هفته جوان با همکاری مرکز بهداشت و درمان خرمشهر برپا گردید. این ایستگاه با حضور کارشناسان بهداشت جهت اندازه گیری قد، وزن، فشارخون، قند خون، آزمایش هپاتیت، پزشک عمومی و ماما در این دانشگاه برگزار گردید.

برگزاری نمایشگاه سلامت روان توسط مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر

18 فروردین (6 آوریل) مصادف با روز جهانی سلامت است. همه ساله از سوی سازمان بهداشت جهانی (WHO) شعاری برای این روز تعیین می¬گردد. این سازمان با توجه به روند روبه رشد بیماری افسردگی و به منظور آگاهی بخشیدن جوامع مختلف، برای سال 2017 شعار "Depression: let's talk" را انتخاب کرده است. در ایران نیز بدین منظور و به مناسبت 18 فروردین 1396، پویشی ملی پیشگیری و درمان افسردگی با نام «بیا درمورد افسردگی حرف بزنیم ...» آغاز شده است.

فعالیتهای هفته سلامت در مرکز بهداشت و سلامت دانشگاه سمنان

7 آوریل مصادف با هجدهم فروردین مصادف با روز سلامت است و در ایران به جهت فرصت بیشتر برای حساس سازی و اجرای برنامه های بهداشتی، هفته اول اردیبهشت را بنام هفته سلامت نامگذاری کرده اند. شعار روز جهانی بهداشت " بیا در مورد افسردگی صحبت کنیم" و شعار هفته سلامت در ایران "زندگی سالم با نشاط و امید" اعلام شده است.

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت نمایشگاه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی را در دانشگاه بیرجند افتتاح نمودند.

جناب آقای دکتر یعقوبی به مناسبت هفته سلامت و افتتاح نمایشگاه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی (ایدز و سوء مصرف مواد) در اردیبهشت ماه 96 به دانشگاه بیرجند سفر کردند. ایشان بعد از سخنرانی و افتتاح نمایشگاه و بازدید از مرکز مشاوره، بهداشت و درمان این دانشگاه، در محل پایگاه سلامت شماره 2 درمانگاه فرهیختگان، داوطلب انجام تست تشخیص سریع ایدز، تست قندخون و کنترل فشارخون شدند و از برنامه های متنوع درمانگاه همچون مسابقه آشپزی با موضوع ایدز، طراحی دیواری با عنوان روبان قرمز (راههای پیشگیری از ایدز)، بروشورها و بسته¬های آموزشی و ... دیدن فرمودند.

پنجمین گردهمایی روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور برگزار شد.

پنجمین گردهمایی روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور در روز سه شنبه مورخ 19 اردیبهشت سال جاری با حضور دکتر ریاضی، معاون دانشجویان داخل سازمان، دکتر حمید یعقوبی مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان و روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاههای سراسر کشور برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان " این گردهمایی یک روزه با تشریح اهداف و برنامه های سال 96 مراکز بهداشت و درمان توسط دکتر یعقوبی مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان آغاز گردید.

برگزاری کارگاه آموزشی کمکهای اولیه در دانشگاه شهید بهشتی

در تاریخهای 2/2/96 و 4/2/96 کارگاه آموزشی آموزش کمکهای اولیه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار گردید. این دوره آموزشی ویژه سرپرستان خوابگاههای دانشجویی و مدیران پشتیبانی برگزار شد.

برگزاری کارگاه آموزشی بهداشت دهان و دندان در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان

دفتر بهداشت معاونت فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان به منظور ارتقاء سطح آگاهی و سلامت جامعه دانشجویی، کارگاه یک روزه آموزشی تحت عنوان "بهداشت دهان و دندان و بیماری‌های شایع آن" را ویژه دانشجویان و کارکنان دانشگاه دراردیبهشت ماه ۹۶ برگزار نمود. این کارگاه آموزشی در روز دوشنبه ۹۶/۲/۱۸ از ساعت ۱۱ الی ۱۴ در سالن اجتماعات دانشگاه توسط سرکار خانم دکتر باقری اجرا شد. در این کارگاه آموزشی مطالبی در خصوص آشنایی با آناتومی دندان، علل پوسیدگی دندان، راه‌های پیشگیری از پوسیدگی، فلوراید تراپی و...آموزش داده شد.

عملکرد دانشگاه لرستان در اردیبهشت 96 در هفته سلامت


1- نصب بنر روز شمار هفته سلامت در دانشگاه
2- نصب بنر شعار هفته جهانی سلامت در دانشگاه
3- برپایی ایستگاه سلامت در سازمان مرکزی دانشگاه لرستان (کمالوند) به مدت 3 روز از تاریخ 2/2/96 الی 4/2/96
برنامه های هفته سلامت شامل موارد زیر میشد:
- ویزیت رایگان توسط پزشک
- کنترل فشار خون
-کنترل قند خون
- کنترل قد و وزن
لازم به ذکر است که ایستگاه سلامت در دانشکده کشاورزی این دانشگاه نیز در تاریخ 3/2/96 برپا شد.
- استقبال دانشجویان از برنامه های ایستگاه سلامت
- استقبال کارکنان از برنامه های ایستگاه سلامت

اهم برنامه های اجرا شده دفتر سلامت دانشگاه زابل به مناسبت هفته سلامت


1- شرکت دانشجویان کانون همیاران سلامت در اردوی کوه پیمایی کوه خواجه با شعار تحرک بدنی، تفریحات سالم، فعالیت گروهی در تاریخ 1/2/96

2- توزیع سیب درختی به عنوان میان وعده غذایی به مراجعه کنندگان به مرکز مشاوره و بهداشت در تاریخ 2/2/96 با هدف رویکرد شعار "غذای سالم، جامعه سالم "
...

برپایی ایستگاه سلامت در دانشگاه بجنورد

به مناسبت هفته جوان مرکز بهداشت دانشگاه بجنورد در مورخ 18/2/96 اقدام به برگزاری ایستگاه سلامت با هدف ارتقاء سطح سلامت جسم دانشجویان و همچنین حساس سازی در این زمینه در سطح دانشگاه نمود.

فعالیتهای دانشگاه علوم کشاورزی ساری در هفته سلامت

سلامتی بزرگترین نعمتی است که در اختیار بشر قرار دارد زیرا بدون آن بهره بردن از سایر نعمتها امکانپذیر نیست. سلامت انسان همانند سایر نعمات خداوندی با تلاش وکوشش در اختیار شخص قرار می گیرد. کسی که بخواهد جسمی سالم و روحی شاداب داشته باشد باید با برنامه ریزی مشخص و پیروی از قوائد سلامت و پیگیری همه جانبه به این هدف خود نائل شود.

برگزاری همایش مهارتهای ارتباطی به مناسبت هفته جوان در مرکز مشاوره دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

در تاریخ دوشنبه 18/02/96 همایش یک روزه مهارت های ارتباطی توسط مرکز مشاوره دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر به مناسبت گرامیداشت هفته جوان برگزار گردید. این برنامه با همکاری مرکز بهداشت و درمان خرمشهر و اعضای سفیران سلامت برگزار شد.

برنامه های مرکز مشاوره دانشگاه مهندسی فناوری های نوین قوچان به مناسبت هفته سلامت

اهم فعالیتهای مرکز مشاوره دانشگاه مهندسی فناوریهای نوین قوچان بمناسبت هفته سلامت شامل موارد زیر بود:
- برپایی ایستگاه سلامت در محل مرکز مشاوره
- اندازه گیری قد، وزن،BMI و فشار خون
- برگزاری کارگاه آموزشی « چرا افسرده می شویم؟ راهکارهای پیشگیری و مقابله با

برگزاری کارگاه انتخاب آگاهانه همسر و ازدواج موفق در مرکز مشاوره دانشگاه رازی کرمانشاه

کارگاه آموزشی انتخاب آگاهانه و ازدواج موفق در خوابگاههای مختلف دانشگاه رازی کرمانشاه بشرح زیر برگزار گردید:
- تاریخ 23/02/96 با حضور 25 نفر از دانشجویان و تدریس جناب آقای محمدمهدی امیری، کارشناس ارشد مشاوره در خوابگاه شهید مطهری
- تاریخ 20 اردیبهشت ماه از ساعت 9 تا 11 شب در خوابگاه شهید اشرفی با حضور جناب آقای حسن بشیری، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و 40 دانشجو

برنامه های درمانگاه فرهیختگان دانشگاه فسا در هفته سلامت

برنامه های درمانگاه فرهیختگان دانشگاه فسا همزمان با برنامه های پیشگیری از آسیب¬های اجتماعی (سوء مصرف مواد و ایدز) بشرح زیر برگزار گردید:
- 6 اردیبهشت، کنترل رایگان فشار خون، ویزیت رایگان دندانپزشک، توزیع پوستر تحرک بدنی مناسب در اتاقهای خوابگاه دختران و پسران(شعار: تحرک بدنی، تفریحات سالم، فعالیت گروهی)
- 7 اردیبهشت، ارائه بسته آموزشی زندگی سالم و با نشاط در سیستم اتوماسیون، آموزش چهره به چهره بهداشت در اتاقهای خوابگاههای دانشجویی(شعار: غذای سالم، جامعه سالم)

برگزاری کارگاه آموزشی تغذیه سالم در دانشگاه بجنورد

در روز دوشنبه مورخ 11/2/96 کارگاه آموزشی تغذیه سالم ( نقش تغذیه سالم در پیشگیری از چاقی) بمدت دو ساعت و به مناسبت هفته سلامت و همچنین به دنبال تحلیل نتایج طرح پایش سلامت جسم در دانشکده فنی مهندسی (1) دانشگاه بجنورد برای دانشجویان برگزار گردید.
این کارگاه با حضور 24 تن از دانشجویان دانشگاه و با همکاری مرکز بهداشت دانشگاه برگزار شد.

برپایی نمایشگاه بمناسبت هفته سلامت در دانشگاه گیلان

مرکز بهداشت و درمان دانشگاه گیلان به منظور ارتقاء سلامت دانشجویان در هفته سلامت (هفته اول اردیبهشت) درغرفه سلامت که در تاریخها و مکانهای زیر برگزار گردید اقدام به ارائه خدمات ذیل نمود:
زمان و مکانهای برگزاری:
صبح شنبه 2/2/1396 دانشکده علوم پایه
صبح یکشنبه 3/2/1396 دانشکده علوم انسانی
...

برگزاری پویش پیشگیری و درمان افسردگی توسط مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شریف

به مناسبت نامگذاری سال 2017 از سوی سازمان جهانی بهداشت (WHO) به عنوان افسردگی و با شعار "افسردگی: بیا در مورد آن حرف بزنیم" یک پویش (کمپین) ملّی به مدت یک سال از سوی دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، و با همکاری دفتر آموزش و ارتقای سلامت، دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، مرکز مشاوره دانشگاه تهران، مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور، دفتر سلامت و تندرسی وزارت آموزش و پرورش و ... آغاز شده است. این پویش، همگانی است؛ فارغ از گروه سنی، جنسیت و یا موقعیت اجتماعی. پویش ملی پیشگیری و درمان افسردگی، در واقع نوعی پویش آگاهی‏بخشی عمومی و اجتماعی است.

فعالیتهای مرکز مشاوره دانشگاه شهید بهشتی بمناسبت هفته سلامت

در سال 1948 سازمان بهداشت جهانی، اولین مجمع جهانی بهداشت را برگزار کرد و طی این مجمع تصمیم گرفته شد تا از سال 1950 به بعد، هفتم آوریل هر سال به عنوان روز جهانی بهداشت نامگذاری و تعیین شود. سالانه سازمان جهانی بهداشت با توجه به رویدادهای روز جوامع و با توجه به اولویت های بهداشتی شعار روز جهانی بهداشت را تعیین کرده و راهنمایی برای تحقق شعار ارائه می دهد. با توجه به شیوع افسردگی و افزایش قابل توجه آن، شعار روز بهداشت جهانی در سال 2017 "افسردگی، بیا حرف بزنیم" انتخاب شده است.

برپایی جشن بادکنک‌ها و تشکیل میزگرد در برنامه‌های هفته سلامت توسط مرکز مشاوره دانشگاه بجنورد

بمناسبت هفته جوان و هم راستا با برنامه های هفته سلامت، مرکز مشاوره دانشگاه بجنورد اقدام به برگزاری جشنی با عنوان جشن بادکنکها نمود.

برگزاری کارگاه آموزشی اضطراب امتحان در مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران

کارگاه آموزشی " اضطراب امتحان" روز دوشنبه 18/2/96 توسط خانم بهارلو از مشاورین مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت برگزار گردید. این کارگاه ویژه دانشجویان ورودی 95 دانشکده فیزیک برگزار شد.

برگزاری برنامه های پویش افسردگی توسط مرکز مشاوره دانشگاه تهران

برگزاری برنامه های پویش افسردگی توسط مرکز مشاوره دانشگاه تهران
سازمان جهانی بهداشت (WHO)هرساله به مناسبت روز جهانی بهداشت (7 آوریل) یکی از موضوعات مبتلا به جامعه را با هدف افزایش توجه و آگاهی عموم مردم و تمرکز اقدامات و فعالیت ها انتخاب می کند. شعار سال 2017 ميلادي "افسردگی" است. افسردگی اختلال روانی شایعی است که تمامی جوامع و گروه های سنی را در بر مي گيرد.
این روز به عنوان نقطه شروع اجرای برنامه های بهداشتی بلند مدتی است که می بایست مدت ها قبل از ۷ آوریل، فعالیت های آن انجام شده و منابع آن فراهم گردد.

فعالیتهای مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان در هفته خوابگاه ها

فعالیتهای مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان در هفته خوابگاه ها
برنامه های ویژه مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان به مناسبت هفته خوابگاه ها در تاریخ شنبه 9/2/96، با برگزاری سخنرانی در مورد افسردگی آغاز گردید و تا تاریخ 13/02/96 ادامه یافت. در این سخنرانی که بعد از نماز مغرب و عشاء در سالن روزنه خوابگاه خواهران برگزار شد، سرکار خانم مؤدب پیرامون موضوع افسردگی سخنرانی نموده و با دانشجویان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

برپایی ایستگاه سلامت توسط مرکز مشاوره دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر


در تاریخ 3/2/96 لغایت 4/2/96 بمناسبت گرامیداشت هفته سلامت، ایستگاه سلامت در مرکز مشاوره دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برپا گردید.

معارفه اعضای کانون همیاران سلامت روان دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

در تاریخ 96/02/10 جلسه ای جهت معارفه اعضای کانون همیاران سلامت روان دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با حضور معاونت دانشجویی و معاونت فرهنگی، اعضای کانون همیاران سلامت و جمعی از دانشجویان این دانشگاه برگزار گردید.

ایجاد انگیزه و نشاط در بین دانشجویان دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

بمناسبت هفته خوابگاهها و همچنین هفته سلامت روان، مرکز مشاوره دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر اقدام به برگزاری کارگاهی با موضوع راهکارهای ایجاد نشاط و انگیزه در بین دانشجویان نمود.

اجرای مراسم خلاقانه خاکسپاری "نمی توانم ها" در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه

در برنامه ی تدارک دیده شده با ماهیت شناختی توسط مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه، دانشجویان احساسات منفی خود را بر روی کارتهای سیاه و سفید ثبت کردند و سپس اقدام به دفن آنها نمودند.

اجرای تکنیک های ذهن آگاهی و تنش زدایی توسط مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه

مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه اقدام به اجرای تکنیکهای ذهن آگاهی و تنش زدایی در قالب ساختن مجسمه با خمیر نمود. این برنامه خلاقانه توسط مسئول مرکز مشاوره، جناب آقای رستمی بینا تشریح و اجرا گردید.

برگزاری کارگاه تخصصی(تربیت مربی همسان) در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه

براساس برنامه های مورد تاکید دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم تحقیقات و فناوری، مبنی بر آموزش، پیشگیری و کنترل اچ آی وی، مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه به تربیت مربیان همسان دانشجویی اقدام نمود. این مربیان دارای خصوصیات عدم اعتیاد، دارا بودن وجهه اجتماعی قابل قبول در بین دانشجویان، علاقمند به مسایل اجتماعی و سلامتی، داشتن فن بیان و ارتباطی قابل قبول، داشتن روحیه تعاملی و کار تیمی، داشتن حسن خلق در مسایل آموزشی – ارتباطی و اجتماعی ، قایل بودن احترام به ارزشهای اخلاقی و اجتماعی جامعه بودند.

دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه با مبحث پیشگیری از اعتیاد آشنا شدند.

در راستای اجرای برنامه های طرح بدیع و با توجه به ضرورت پیشگیری و کاهش آسیب های مواد مخدر در بین جوانان، کارگاهی با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید. در این برنامه آموزشی کیف شناسایی مواد مخدر جهت آشنایی با مواد اعتیاد آور در اختیار دانشجویان قرار گرفت.

برگزاری کارگاه پیشگیری از خودکشی در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه

با توجه به شعار سال 2017 درباره برنامه "بیا درباره افسرگی حرف بزنیم " و همچنین لزوم توجه به اهداف پیشگیرانه دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم و مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه، کارگاه آموزشی پیشگیری از خودکشی با همکاری اعضای کانون همیاران سلامت روان به سرپرستی سرکار خانم زهرا اسدی، عضو اصلی کانون، سرکار خانم آذین اسدی و مسئول مرکز مشاوره برگزار گردید.

برگزاری اردوی آموزشی- تفریحی توسط مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه

اردوی آموزشی، تربیتی، تفریحی و ورزشی در تاریخ 15/02/96 توسط مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید. این برنامه با حمایت ریاست دانشگاه، جناب آقای دکتر اختری و با حضور 80 نفر از دانشجویان دختر برگزار شد. در این برنامه تفریحی- آموزشی اعضای کانون همیاران سلامت روان، سرپرست معاونت دانشجویی، جناب آقای الوند منش، مسئول مرکز مشاوره، جناب آقای رستمی بینا، رفاه دانشجویی، سرکار خانم محمدی و سایر همکاران اجرایی مرکز حضور داشتند.

برگزاری نمایشگاه لبخند فیروزه ای به مناسبت هفته سلامت توسط مرکز مشاوره دانشگاه دامغان

به مناسبت هفته سلامت کارگروهی متشکل از مرکز مشاوره، مرکز بهداشت و درمان، تربیت بدنی، امور خوابگاه ها و معاونت فرهنگی و اجتماعی با ریاست معاونت دانشجویی دانشگاه دامغان تشکیل و برنامه های هفته سلامت تدوین و تصویب شد. در همین راستا نمایشگاهی با عنوان نمایشگاه لبخند فیروزه ای در تاریخ 9/2/96 در سالن چند منظوره¬ی دانشگاه با حضور هیأت رئیسه دانشگاه افتتاح شد. این نمایشگاه به مدت یک هفته در معرض دید عموم قرار گرفت. با توجه به استقبال دانشگاهیان به مدت سه روز مجدداً تمدید شد و در مجموع 2100 نفر از این نمایشگاه بازدید کردند.تشکیل سومین گردهمایی "روسای مراکز سلامت دانشگاههای شمال غرب کشور" در دانشگاه مراغه

سومین گردهمایی "روسای مراکز سلامت دانشگاههای شمال غرب کشور" در مرکز مشاوره دانشگاه مراغه برگزار گردید. این نشست با حضور آقای دکتر مسعود شفیعی نیا، رئیس دفتر سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تشکیل شد.

تشکیل کمیته برنامه ریزی "طرح عاری از دخانیات "در دانشگاه مراغه

کمیته برنامه ریزی طرح "بدیع" از تاریخ 29/1/96 الی 13/2/96 در مرکز مشاوره دانشگاه مراغه تشکیل و طی چهار جلسه به برنامه ریزی برای اجرای طرح "دانشگاه عاری از دخانیات" پرداخت.

دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه با مباحث پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر آشنا شدند.

در تاریخ 3 اردیبهشت ماه، 40 نفر از دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه در کارگاه آموزشی پیشگیری از سوء مصرف مواد شرکت نمودند. این دوره آموزشی که با حضور جناب آقای دکتر پایدار برگزار شد به مضرات مواد مخدر و باورهای غلط رایج در این زمینه اشاره گردید. این کارگاه آموزشی در راستای اجرای طرح ملی کاهش آسیبهای اجتماعی برگزار شد.

برگزاری کارگاه فرصت ها و تهدیدات فضای مجازی در مرکز مشاوره دانشگاه رازی کرمانشاه

در تاریخ 4 اردیبهشت ماه، کارگاه آموزشی فرصتها و تهدیدات فضای مجازی در مرکز مشاوره دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار گردید. این دوره آموزشی با حضور 24 نفر از دانشجویان و تدریس جناب آقای حسن بشیری، کارشناس ارشد روانشناسی اجرا شد.

برگزاری کارگاه نقد فیلم عصر یخبندان در مرکز مشاوره دانشگاه رازی کرمانشاه

در تاریخ 12 اردیبهشت ماه، برنامه آموزشی نقد فیلم عصر یخبندان در مرکز مشاوره دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار گردید. اساتید حاضر در این جلسه آقایان دکتر گل محمدیان و دکتر سجادی بودند. این برنامه آموزشی با حضور 26 نفر از دانشجویان برگزار شد.

برگزاری کارگاه دختران و آسیب های پیش روی اجتماعی در دانشگاه رازی کرمانشاه

کارگاه آموزشی دختران و آسیبهای پیش روی اجتماعی به همت مرکز مشاوره دانشگاه رازی کرمانشاه و در راستای برنامه های هفته سلامت برگزار گردید. این دوره آموزشی با تدریس سرکار خانم سحر فرهمند، کارشناس ارشد مشاوره خانواده و حضور 15 نفر از دانشجویان خوابگاه شهید بهشتی در تاریخ 6 اردیبهشت ماه برگزار شد.

برگزاری کارگاه مهارت های ارتباطی، فشارروانی و استرس در مرکز مشاوره دانشگاه رازی کرمانشاه

در تاریخ 6 اردیبهشت ماه کارگاه آموزشی مهارتهای ارتباطی، فشار روانی و استرس توسط مرکز مشاوره دانشگاه رازی کرمانشاه در خوابگاه حضرت زینب(س) این دانشگاه برگزار گردید.

دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه با اختلال افسردگی آشنا شدند.

در تاریخ 10 اردیبهشت ماه کارگاه آموزشی آشنایی با اختلال افسردگی در خوابگاه شهید مفتح دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار گردید. این دوره آموزشی با حضور 50 نفر از دانشجویان و تدریس سرکار خانم سمیرا نجفی کاکاوند، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی اجرا شد.

برگزاری کارگاه آسیب های نو پدید در دختران توسط مرکز مشاوره دانشگاه رازی کرمانشاه

کارگاه آموزشی آسیبهای نوپدید در دختران با حضور 16 دانشجوی خوابگاه کوثر دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار گردید. این دوره آموزشی در تاریخ 6 اردیبهشت ماه از ساعت 9 تا 11 شب توسط خانم نسرین نازیی، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی برگزار شد.

برگزاری کارگاه آموزشی "غنی سازی ازدواج " در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

کارگاه آموزشی "غنی سازی ازدواج " توسط سرکار خانم دکتر علائی در مورخه 11/02/96 به مدت 2 ساعت در تالار علامه جعفری دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار گردید.

برگزاری کارگاه آموزشی"نقش همکاران در ارتقاء سلامت روانی دانشجویان " به مناسبت هفته سلامت در مرکز مشاوره دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

در تاریخهای 03/02/96 و 04/02/96 کارگاه آموزشی نقش همکاران در ارتقای سلامت روان دانشجویان در مرکز مشاوره دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد.

برپایی ایستگاه سلامت به مناسبت هفته سلامت در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

ایستگاه سلامت از تاریخ 2/2/96 لغایت 4/2/96 به همت مرکز مشاوره دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار گردید. این ایستگاه در طبقه همکف دانشکده ادبیات و علوم انسانی این دانشگاه و با همت کانون همیاران سلامت روان برپا گردید. در ابتدای پذیرش در این ایستگاه، دانشجویان از لحاظ افسردگی تحت ارزیابی قرار گرفتند و سپس به آنها روبان مچ بند فیروزه ای رنگ که نشانگر پیوستن فرد به کمپین پیشگیری از افسردگی است، اعطا شد.

سمینار شادمانی اصیل در دانشگاه صنعتی سیرجان برگزار گردید

مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی سیرجان سمینار شادمانی اصیل را در دو برنامه مختلف برگزار نمود. این سمینارها با نگاهی متفاوت به شاد زیستن اجرا گردید.

برگزاری کارگاه شکست عاطفی توسط همیاران سلامت روان در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

در کارگاه آموزشی مربوط به مبحث شکست عاطفی که در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار گردید، جناب آقای سعید دهقان، دبیر کانون همیاران سلامت با نظارت جناب آقای رستمی، مسئول مرکز مشاوره دانشگاه اقدام به ارائه مباحث شکل گیری روابط دختر و پسر، اشتباهات احتمالی این ارتباطات و پیامدهای ناشی از آن اقدام نمودند.

برپایی ایستگاه سلامت توسط مرکزمشاوره دانشگاه بناب

ایستگاه سلامت جسم و روان در مورخه 13/2/96 توسط مرکز مشاوره دانشگاه بناب به مناسبت گرامیداشت هفته خوابگاهها و هفته سلامت با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب و اعضای کانون همیاران سلامت روان درسالن همکف دانشکده فنی ومهندسی این دانشگاه برگزار گردید.

برگزاری کارگاه خود آگاهی و تفکر انتقادی در دانشگاه رازی کرمانشاه

کارگاه آموزشی خودآگاهی و تفکر انتقادی در تاریخ 2 اردیبهشت ماه از ساعت 8 تا 10 شب در خوابگاه کوثر دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار گردید.

برگزاری کارگاه هوش هیجانی در موسسه آموزش عالی دیلمان

موسسه آموزش عالی دیلمان در تاریخ 4/2/96 اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی هوش هیجانی نمود. این برنامه آموزشی با حضور و سخنرانی روانشناسان موسسه و با محوریت آموزش و کاربرد هوش هیجانی، تشریح مبحث هوش هیجانی، کاربرد آن در زندگی اجتماعی، نقش مدیریتی در کنترل هیجان ها و روش های افزایش هوش هیجانی اجرا شد.

سرپرستان خوابگاههای مجتمع فنی مهندسی اسفراین در هفته سلامت تحت آموزش قرار گرفتند.

در تاریخ 11/2/96 به مناسبت هفته سلامت و خوابگاهها، کارگاه آموزشی با عنوان چگونگی برقراری ارتباط با دانشجویان غیربومی در مجتمع فنی مهندسی اسفراین برگزار گردید.

کارگاه پیشگیری از آسیب های فضای مجازی در مجتمع فنی مهندسی اسفراین

کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیبهای فضای مجازی با هدف کاهش آسیبهای اجتماعی ناشی از آن در تاریخ 30/01/96 در مرکز مشاوره مجتمع فنی مهندسی اسفراین برگزار گردید. تدریس این دوره آموزشی را که ویژه دانشجویان برگزار شده بود، جناب آقای رضوانی عهده دار بودند.

مرکز مشاوره مجتمع فنی مهندسی اسفراین اقدام به برگزاری کارگاه فرزند پروری نمود.

کارگاه فرزند پروری باموضوع خطاهای شایع فرزند پروری در تاریخهای 24/1/96 و3/2/96 و10/2/96 در مرکز مشاوره مجتمع فنی مهندسی اسفراین برگزار گردید.

برپایی ایستگاه سلامت در دانشگاه صنعتی امیرکبیر توسط مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در تاریخهای 10، 11 و 12 اردیبهشت ماه اقدام به برگزاری غرفه ای در دانشگاه صنعتی امیرکبیر نمود. در این غرفه محصولات انتشاراتی و لوح های فشرده این مرکز به بازدیدکنندگان ارائه گردید.

برگزاری اردوی تفریحی- مشاوره ای در مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران

اردوی مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران ویژه دانشجویان ساکن خوابگاه دختران در تاریخ 7/2/96 برگزار گردید. برنامه های برگزار شده در این اردوی تفریحی- مشاوره ای شامل موارد زیر میشد:
- طبیعت گردی و صرف صبحانه در باغ ایرانی

مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی سیرجان اقدام به برپایی ایستگاه سلامت نمود.

به مناسبت هفته سلامت، مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی سیرجان اقدام به برگزاری ایستگاه سلامت در محوطه دانشگاه نمود.

برپایی ایستگاه سلامت در مرکز مشاوره دانشگاه بجنورد

به مناسبت هفته سلامت مرکز مشاوره و بهداشت دانشگاه بجنورد در مورخ 4/2/1396 اقدام به برگزاری ایستگاه سلامت نمود. این ایستگاه با هدف ارتقاء سطح سلامت جسم و روان دانشجویان و همچنین حساس سازی در این زمینه در سطح دانشگاه انجام پذیرفت.

نمایش مستند فیلم پاتاپاروز توسط مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی سیرجان

مستند فیلم پاتاپاروز به کارگردانی جناب آقای محمد صادق اسماعیلی و بازیگری جناب آقای امیر نعمتی با موضوع اعتیاد و روشهای مقابله با آن در سالن آمفی تئاتر ساختمان مدیریت دانشگاه صنعتی سیرجان برگزار گردید. این مستند بر اساس واقعیت تهیه شده از زندگی بازیگر این فیلم تهیه شده است.

اقدامات موسسه آموزش عالی دیلمان هم راستا با شعار روز جهانی بهداشت

موسسه آموزش عالی دیلمان با توجه به لزوم افزایش سطح اگاهی عمومی و ارتقا سلامت روان که از مهمترین عوامل موثر در پیشگیری و درمان افسردگی است و با عنایت به این که سازمان جهانی بهداشت شعار امسال روز جهانی بهداشت (7 آوریل 2017) را "بیایید در مورد افسردگی حرف بزنیم" نام گذاری کرده است اقدام به برگزاری برنامه های زیر نموده است.

جشنواره هفته سلامت در مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار گردید.

جشنواره هفته سلامت با شعار ( افسردگی: بیا با هم حرف بزنیم... )، از دوم لغایت ششم اردیبهشت ماه توسط مرکز مشاوره، بهداشت و درمان دانشگاه شهید باهنر کرمان و همکاری ساير بخش های ذيربط به ويژه حوزه معاونت دانشجويي این دانشگاه برگزار گردید. به بهانه برگزاری جشنواره غرفه¬هایی با عنوان سلامت روان، مشاوره و سلامت جسم و ... در محلی مقابل درب اصلی دانشگاه برپاشد. در اين غرفه ها خدماتی همچون توزیع نشریه و بروشورهای مرتبط با افسردگی، راهنمایی و مشاوره حضوری و اندازه گیری قد، وزن و فشارخون با حضور کارشناسان و متخصصان مرکز مشاوره و بهداشت ارائه گردید.

دورهمی اعضای همیاران مشاور مجتمع فنی مهندسی اسفراین با دانشجویان خوابگاهی در خصوص افسردگی

به مناسبت هفته سلامت جمعی از دانشجویان خوابگاه به همراه تعدادی از اعضای همیاران مشاور در تاریخ 2/2/96 در یکی از خوابگاههای این دانشگاه دور هم جمع شده و به همراه آقای امینی فر کارشناس نهاد رهبری در خصوص افسردگی به بحث وگفتگو پرداختند.

برگزاری کارگاه خود آگاهی و هدف گزینی در مرکز مشاوره دانشگاه رازی کرمانشاه

کارگاه آموزشی خودآگاهی و هدف گزینی در مرکز مشاوره دانشگاه رازی کرمانشاه با حضور سرکار خانم آذر پروانه، کارشناس ارشد مشاوره برگزار گردید. این دوره آموزشی در تاریخ 2 اردیبهشت ماه و با حضور 36 نفر از دانشجویان خوابگاه کوثر این دانشگاه برگزار شد.

برگزاری کارگاه مهارت قاطعیت و ابراز وجود در مرکز مشاوره دانشگاه رازی کرمانشاه

در تاریخ 30 فروردین ماه کارگاه آموزشی مهارت قاطعیت و ابراز وجود با حضور سرکار خانم مونا عزیزی، کارشناس ارشد روانشناسی در مرکز مشاوره دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار گردید.

اساتید و کارکنان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در کارگاه آموزشی فرزندپروری شرکت نمودند.

در راستای ارتقاء سلامت روان در دانشگاه ها، مرکز مشاوره ی دانشجویی دانشگاه صنتی نوشیروانی بابل، در تاریخ 27/1/96 با مشارکت امور بانوان در دانشگاه، اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان " فرزند پروری " ......

نصب بنر با موضوع "بیا در مورد افسردگی حرف بزنیم" در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

به مناسبت روز جهانی سلامت، 18 فروردین 1396 و شعار سال 2017 سازمان بهداشت جهانی "بیا در مورد افسردگی حرف بزنیم..."، مرکز مشاوره ی دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل ...
RSS
12345678