Menu

اخبار مشاوره

اخبار اداره مشاوره

چهارمین جلسه "شورای سیاست گذاری سلامت" در دانشگاه بجنورد برگزار شد

جلسه چهارم شورای سیاست گذاری سلامت دانشگاه بجنورد در مرخه 27/12/96 با حضور اعضاء در محل سالن جلسات و به ریاست آقای دکتر قربانی، معاون امور دانشجویی این دانشگاه برگزار گردید.

تبریک سال نو به خانواده مشاوره دانشجویی کشور توسط مدیر کل مشاوره و سلامت

دکتر منصوره السادات صادقی، مدیرکل مشاوره و سلامت سال نو را به خانواده بزرگ مشاوره دانشجویی تبریک گفتند

رسيد مژده که آمد بهار و سبزه دميد

وظيفه گر برسد مصرفش گل است و نبي
وظيفه گر برسد مصرفش گل است و نبي

ن ز غصــه شکــايت که در طريق طلب

به راحتي نرسيد آن که زحمتي نکشيد

اجرای موج سوم طرح ��لی بررسی سیمای زندگی دانشجویان توسط مرکز مشاوره دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

مرکز مشاوره دانشگاه علوم و فون دریایی خرمشهر در راستای اجرای موج سوم طرح ملی بررسی سیمای زندگی دانشجویان از ابعاد مختلف از تاریخ 14/12/96 لغایت 21/12/96 طرح مذکور را در دانشکده های مختلف و طبق نمونه مورد نظر بر روی دانشجویان اجرا نمود و ....

برگزاری جلسه پایان سال در مرکز مشاوره دانشگاه تهران

در تاریخ 23 اسفند ماه ۱۳۹۶ جلسه پایان سال مرکز مشاوره دانشگاه تهران در تالار امیرکبیر با حضور همکاران مرکز مشاوره و برخی از مسئولین دانشگاه و وزارت خانه برگزار گردید.

برگزاری آیین تقدیر ازمشاوران مرکز مشاوره دانشگاه بجنورد به مناسبت ارتقاء به رتبه برتری در سطح کشور

با توجه به افزایش کمی و کیفی فعالیت های مرکز مشاوره دانشگاه بجنورد و ارزیابی های صورت گرفته در بیست و نهمین گردهمایی روسای مراکز مشاوره دانشجویی، دانشگاه بجنورد با دو سطح ارتقاء، جزء مراکز مشاوره برتر کشور معرفی گردید.

برگزاری کارگاه آموزشی مقابله با شکست عاطفی (2) در دانشگاه بجنورد

پیرو برگزاری کارگاه شکست عاطفی(1)، جلسه دوم کارگاه شکست عاطفی در مورخه 21/12/96 با حضور جناب آقای حمیدی در محل خانه فرهنگ دانشگاه بجنورد برگزار شد.

برگزاری کارگاه آموزشی مقابله با شکست عاطفی (2) در دانشگاه بجنورد

پیرو برگزاری کارگاه شکست عاطفی(1)، جلسه دوم کارگاه شکست عاطفی در مورخه 21/12/96 با حضور جناب آقای حمیدی در محل خانه فرهنگ دانشگاه بجنورد برگزار شد.

برگزاری کارگاه پیشگیری از اعتیاد ویژه کارکنان مجتمع آموزش عالی اسفراین

در تاریخ 14، 19 و 20 اسفندماه 96، کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر ویژه کارکنان در محل سالن شیخ آذری مجتمع آموزش عالی اسفراین برگزار گردید. مدرس این کارگاه به بیان انگیزه های مختلف شیوع اعتیاد در جامعه پرداخت و افزود: فرآیند خودشناسی صحیح در جامعه با شناخت توانایی ها و استعدادهای افراد می تواند نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشد.

برگزاری کارگاه آموزشی عشق و صمیمیت ویژه دانشجویان در مجتمع آموزش عالی فنی ومهندسی اسفراین

کارگاهی با عنوان عشق و صمیمیت در تاریخ 12/12/96 با حضور دانشجویان در سالن شیخ آذری مجتمع اموزش عالی اسفراین برگزار گردید. در این کارگاه آموزشی که با حضور سرکار خانم یارشیر برگزار شد، به مباحثی همچون تعریف عشق از نظر لغوی و معنایی، عشق در نظریات مختلف (عشق به مثابه یک نیاز، عشق یک هیجان همبسته به خشم، عشق یک خصیصه انسانی)و اینکه چرا به دنبال عشق میگردیم پرداخته شد.

همایش بزرگ ازدواج شاد و پایدار در مجتمع آموزش عالی فنی ومهندسی اسفراین

مجتمع آموزش عالی اسفراین با مشارکت دانشکده علوم پزشکی و سایر دانشگاههای شهرستان در مورخه 15/12/96 در سالن آمفی تئاتر مجتمع فنی و مهندسی اسفراین اقدام به برگزاری دومین همایش بزرگ ازدواج شاد و پایدار با حضور زوج های جوان دانشجویان و سفیران سلامت نمود.

برگزاری کارگاه آموزشی بررسی علل طلاق از منظر حقوقی در مجتمع آموزش عالی فنی ومهندسی اسفراین

در تاریخهای 12/12/96 و13/12/96 کارگاه آموزشی بررسی علل طلاق از منظر حقوقی تحت جلسه ضمن خدمت ویژه کارکنان مجتمع آموزش عالی اسفراین برگزار گردید. این دوره آموزشی توسط خانم مقدسی ثانی و در سالن شیخ آذری این مجتمع ارائه شد.

کارگاه آموزشی بررسی علل طلاق از منظر روانشناسی در مرکز مشاوره مجتمع آموزش عالی فنی ومهندسی اسفراین

در تاریخ 5/12/96 کارگاه آموزشی با عنوان بررسی علل طلاق از منظر روانشناسی جهت برگزاری جلسه ضمن خدمت کارمندان، توسط خانم یارشیر در سالن شیخ اذری مجتمع آموزشی اسفراین برگزار گردید. در این جلسه به مباحثی نظیر بررسی دلایل اختلافات زوجین و طبقه بندی آنها، مسولیت پذیری فعالانه و اجتناب از سرزنش اشاره شد.

اجرای طرح درختکاری در محوطه دانشگاه صنعتی سیرجان توسط اعضای کانون همیاران سلامت

با همت مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی سیرجان و اعضای کانون همیاران سلامت طی اقدامی جالب توجه تعدادی نهال درخت در روز چهارشنبه 16/12/96 در سطح دانشگاه صنعتی سیرجان کاشته شد. جهت اجرای این طرح ضمن دعوت کانون همیاران سلامت از ریاست دانشگاه، معاونین و کارمندان، تعداد بسیار زیادی از دانشجویان نیز حضور داشتند.

برگزاری کارگاه بهداشت، ایمنی و محیط زیست توسط مرکز مشاوره و بهداشت دانشگ��ه علوم و فنون دریایی خرمشهر

در راستای برگزاری کمپین بهداشت، ایمنی و محیط زیست، مرکز مشاوره و بهداشت دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در تاریخ 15/12/96 اقدام به برگزاری کارگاه بهداشت، ایمنی و محیط زیست با هدف ارتقاء سطح سلامت جسم دانشجویان نمود.

راه اندازی "دفتر ارتقاء وضعیت تحصیلی دانشجویان" و فاز دوم فعالیت این دفتر در دانشگاه شاهد توسط مرکز مشاوره دانشجویی

"دفتر ارتقاء وضعیت تحصیلی دانشجویان" و فاز دوم فعالیت این دفتر در دانشگاه شاهد توسط مرکز مشاوره دانشجویی راه اندازی شد

مرکز مشاوره دانشگاه شاهد از ابتدای سال تحصیلی جاری اقدام به راه اندازی "دفتر ارتقاء وضعیت تحصیلی" نموده است. هدف از راه اندازی این دفتر متمرکز کردن فعالیت های مربوط به "طرح پیشرفت تحصیلی" دانشجویان است. این دفتر در نیمسال تحصیلی گذشته در فاز مقدماتی خود تعداد دو دانشکده را تحت پوشش قرار داده و ضمن برقراری ارتباط موثر و سازنده با گروه های آموزشی در دانشکده ها، در نیمسال دوم تحصیلی وارد فاز دوم فعالیت خود شد. در این فاز از فعالیت دفتر، همه دانشکده ها تحت پوشش فعالیت این دفتر قرار گرفته است. برنامه های این دفتر شامل بررسی علل افت تحصیلی دانشجویان و مداخلات سطح فردی، مداخلات گروهی و آموزش های مورد نیاز دانشجویان دارای مشکلات مشترک، مداخلات جامعه ای و کلان در سطح دانشگاه و همچنین تدارک و اجرای برنامه هایی برای ارتقاء وضعیت آموزشی در ارتباط با گروه های آموزشی و مدیران آموزشی دانشگاه در سطوح مختلف است. استفاده از ظرفیت اساتید، دانشجویان برتر، همیاران سلامت روان و همچنین خانواده ها از سیاست های این طرح است.

برگزاری کارگاه آموزشی "مهارتهای برقراری ارتباط موثر" ویژه کارشناسان معاونت دانشجویی توسط مرکز مشاوره دانشگاه شاهد

کارگاه آموزشی "مهارتهای برقراری ارتباط موثر" ویژه کارشناسان معاونت دانشجویی توسط مرکز مشاوره دانشگاه شاهد برگزار شد

 پیرو مصوبه شواری مدیران معاونت دانشجویی، برگزاری کارگاهی با عنوان "مهارتهای براقراری ارتباط موثر" ویژه کارشناسان معاونت دانشجویی در دستور کار مرکز مشاوره قرار گرفت و در تاریخ 28 آذر ماه سال جاری به اجرا درآمد.

در این برنامه آموزشی 3 ساعته مدرس مدعو، ضمن معرفی تیپ های شخصیتی مختلف بر اساس نظریه DISC الگوهای ارتباطی هر یک از این 4 گروه و تکنیک های برقراری ارتباط بین گروه های مختلف را بیان نمودند. در این کارگاه آموزشی شرکت کنندگان که کارشناسان معاونت دانشجویی بودند، مهارتهای برقراری ارتباط موثر با دانشجویان را به صورت تئوری و عملی فرا گرفتند.

ارائه درس مهارتهای زندگی برای دومین نیمسال توسط با هماهنگی مرکز مشاوره دانشگاه شاهد

درس مهارتهای زندگی برای دومین نیمسال توسط با هماهنگی مرکز مشاوره دانشگاه شاهد ارائه شد

دانشگاه شاهد برای دومین نیمسال تحصیلی متوالی درس مهارتهای زندگی را برای 4 گروه از دانشجویان مقطع کارشناسی در قالب دو واحد درس عمومی ارائه داد. ارائه این درس با هماهنگی مرکز مشاوره دانشجویی بوده و اساتید درس نیز از طرف مرکز مشاوره دانشجویی انتخاب و معرفی می شوند.

مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت، کارگاه آموزشی مداخله در بحران های روانشناختی را برگزار نمود.

کارگاه آموزشی مداخله در بحرانهای روانشناختی در تاریخ 96/12/16 ویژه کارشناسان خوابگاه ها و انتظامات دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد.

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با فضای سایبری ویژه دانشجویان دانشگاه صنعتی سیرجان

مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی سیرجان در بهمن ماه 1396 در محل سالن آمفی تئاتر مدیریت دانشگاه صنعتی سیرجان میزبان همکاران نیروی انتظامی شهرستان سیرجان بود. این کارگاه آموزشی با حضور جناب سروان صفی پور، رئیس پلیس فتای شهرستان سیرجان و سایر همکارانشان برگزار گردید.

اکران و تحلیل روانشناختی ، جامعه شناختی و حقوقی فیلم " خانه دختر" در مرکز مشاوره دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

فیلمی با عنوان "خانه دختر" در مورخ 14/12/96 در سالن شهریار دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان پخش و مورد نقد و بررسی قرار گرفت. این برنامه با حضور آقای دکتر یوسفی، رئیس مرکز مشاوره آقای دکتر رسول زاده، مدیرگروه مطالعات خانواده و آقای دکتر حاجی پور، مدیر امور حقوقی دانشگاه برگزار شد.

اعضای همیاران مشاور دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در کارگاه آموزشی ازدواج سالم شرکت نمودند.

کارگاه آموزشی ازدواج سالم در مورخه 13/12/96 توسط مرکز بهداشت آذرشهر ویژه اعضای کانون همیاران سلامت برگزار شد. در این دوره آموزشی حدود 15 نفر از اعضای کانون حضور داشتند.

برگزاری کارگاه مهارت جرأتمندی و ابراز وجود در مرکز مشاوره دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

کارگاه آموزشی مهارت جرات مندی و ابراز وجود در مورخه 24/11/96 توسط آقای امین زاده، کارشناس ارشد روانشناسی شخصیت در مرکز مشاوره دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد.

کارگاههای آموزشی برگزار شده در مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران در اسفند ماه

کارگاههای آموزشی برگزار شده در مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران در اسفند ماه بشرح زیر می باشد:
- سبکهای ارتباطی سالم و ناسالم در تاریخ های 9 و 16 اسفند ماه در خوابگاه پسران داخل
- آموزش پیش از ازدواج در تاریخ 8 اسفند ماه در خوابگاه مجیدیه
- مهارتهای پیش از ازدواج در تاریخ های 8 و 15 اسفند ماه در خوابگاه رشید
- آموزش پیش از ازدواج در تاریخ 5 اسفند ماه در خوابگاه داخل
- آموزش پیش از ازدواج در تاریخ 12 اسفند در خوابگاه حکیمیه

برگزاری کارگاه آموزش همسانان، تیم سازی و کار تیمی به میزبانی مرکز مشاوره دانشگاه تهران

با توجه به وظایف همیاران نسبت به شرکت در برنامه های آموزشی و اجرای برنامه های پیشگیرانه و مداخلاتی با رویکرد اجتماع محور، شناسایی دانشجویان دارای نشانگان اختلالات و آسیب های روانی اجتماعی و ...

برگزاری همایش بزرگ طرح ارتقاء تحصیلی ویژه دانشجویان دارای افت تحصیلی در دانشگاه بجنورد

همایش طرح ارتقاء تحصیلی در مورخه 14/12/96 در محل آمفی تئاتر دانشکده هنر دانشگاه بجنورد با حضور تعداد زیادی از دانشجویان مشروطی و دانشجویانی که افت تحصیلی داشتند، برگزار شد.

برگزاری دومین نشست هم اندیشی اولیای دانشجویان در سال 96 در مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت

دومین نشست هم اندیشی مرکز مشاوره با اولیای دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران در سال 96روز پنجشنبه مورخ 17/12/96 در مجتمع رفاهی اساتید این دانشگاه برگزار گردید. هدف از برگزاری این جلسه آشنایی والدین با مرکز مشاوره و تعامل هر چه بیشتر این مرکز با والدین و بررسی دغدغه های اصلی والدین نسبت به فرزندان دانشجویشان بود.

برگزاری كلاس مهارتهاي زندگي در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

اولین جلسه کلاس مهارتهای زندگی ویژه دانشجویان ورودی جدید در دانشکده های دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار گردید. این کلاسها در 4 جلسه دو ساعته در تاریخهای ١4 اسفند ٩٦، ٢١ اسفند ٩٦، ٢٠ فروردين ٩٧ و
٢٧ فروردين ٩٧ برگزار می شود. در این دوره آموزشی به سرفصلهای زیر اشاره خواهد شد:
1- تعریف سلامت روان و مهارت های خود ارزیابی بهداشت روان و سنجش در مورد رفتارهای خود اسیب رسان
.....

برپایی غرفه مرکز مشاوره دانشگاه بناب با همکاری اعضای کانون همیاران سلامت

دانشگاه بناب به همت معاونت فرهنگی این دانشگاه و با هدف ترویج فرهنگ عفاف و حجاب اقدام به برپایی نمایشگاهی نمود که شامل 30 غرفه بود. این نمایشگاه از تاریخ 12 تا 19 اسفند برگزار گردید و با استقبال خوب دانشجویان و سایر بازدیدکنندگان روبرو شد.

انجام پژوهشی درباره آسیب شناسی نحوه گذران اوقات فراغت دانشجویان دانشگاه مازندران

پژوهشی درباره آسیب شناسی نحوه گذران اوقات فراغت دانشجویان دانشگاه مازندران و همچنین بررسی وضعیت برخی از آسیبهای مرتبط با آن با همکاری دفتر اشتغال زنان در این دانشگاه انجام پذیرفت. به اين منظور، تعداد522 نفربه عنوان نمونه انتخاب شدند (338دخترو182پسر) نتايج پژوهش نشان دادكه:

برگزاری نخستین جلسه کارگروه تبلیغات دانشگاه عاری از دخانیات « طرح بدیع » در دانشگاه مازندران

اولین جلسه کارگروه تبلیغات دانشگاه عاری از دخانیات در مورخ 22/9/1396 با حضور اعضای کارگروه تبلیغات در مرکز مشاوره دانشگاه مازندران برگزار گردید. اهم موارد مطرح شده در این جلسه جهت پیشبرد طرح بشرح زیر می باشد:
RSS