Menu

مشاوره دانشجویی در مطبوعات

مشاوره دانشجویی در آینه مطبوعات

رئیس سازمان امور دانشجویان: مراکز مشاوره از آسیب‌های اجتماعی در دانشجویان پیشگیری کنند

رئیس سازمان امور دانشجویان رسالت دانشگاه‌ها در امر مشاوره را مهم توصیف کرد و گفت: با افزایش فعالیت مراکز مشاوره‌ای دانشگاه‌ها، باید از آسیب‌های اجتماعی در میان دانشجویان جلوگیری کرد.
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور با حضور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان در دانشگاه کردستان برگزار شد.

پایش سلامت دانشجویان الکترونیکی شد/ معاینه رایگان جدیدالورودها

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم از الکترونیکی شدن طرح پایش سلامت جسم و روان دانشجویان ورودی جدید خبر داد.
دکتر حمید یعقوبی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات طرح پایش سلامت جسم و روان در سال تحصیلی جدید گفت: طرح پایش سلامت جسم و روان، بیش از یک دهه است که توسط دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم و از طریق مراکز مشاوره و مراکز بهداشت و درمان دانشگاه ها اجرا می شود.

رئیس دانشگاه فنی حرفه ای در مراسم امضا تفاهمنامه با سازمان امور دانشجویان تاکید کرد؛ ضرورت توجه به نقش مراکز مشاوره‌ در دانشگاه‌ها

رییس دانشگاه فنی حرفه‌ای نقش مراکز مشاوره در مراکز فنی حرفه‌ای را مهم و موثر ارزیابی کرد و گفت:‌ امیدواریم امضای تفاهمنامه همکاری مشاوره‌ علمی و آموزشی باسازمان امور دانشجویان نقش جدی در کاهش آسیب‌های اجتماعی در مراکز فنی حرفه ای نقش جدی داشته باشد.

رییس سازمان امور دانشجویان خبر داد: راه‌اندازی 80 کانون همیار دفاتر مشاوره در دانشگاه‌ها

رییس سازمان امور دانشجویان از راه‌اندازی 80 کانون همیار دفاتر مشاوره در دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: باید مراکز دانشگاه فنی حرفه‌ای نیز به امر مشاوره و سلامت روان دانشجویان توجه کنند و این کانون‌ها را در مراکز مشاوره خود راه‌اندازی کند ضمن اینکه توجه به مسائله تربیت بدنی و امکانات ورزشی می تواند نقش موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی ایفا نماید .


استفاده از ظرفیت دانشگاه های کشور برای سلامت روان دانشجویان

تبریز- ایرنا - معاون امور دانشجویان داخل، سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: باید از تمامی ظرفیت دانشگاه های کشور برای اهدافی که در حوزه سلامت روان دانشجویان تعیین شده استفاده کنیم.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر سید ابوالحسن ریاضی در دومین گردهمایی کشوری دبیران کانون های دانشجویی همیاران سلامت روان در این دانشگاه، شناسایی گروه های هدف و توسعه بخش آموزش کیفی را از جمله تاثیرگذارترین اقدام دانشگاه ها در این راستا برشمرد.

نشست کانون های همیاران سلامت دانشجویی برگزار شد

معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان هدف از برگزاری دومین نشست کشوری دبیران کانون های دانشجویی همیاران سلامت روان را مشخص کردن چارچوب فعالیت ها برای سال تحصیلی آینده عنوان کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، دومین نشست کشوری دبیران کانون های دانشجویی همیاران سلامت روان در دانشگاه تبریز و با همکاری دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

رییس دانشگاه اصفهان: دانشگاه اصفهان با تاسیس مرکز مشاوره، در بطن جامعه قرار میگیرد

رییس دانشگاه اصفهان گفت: از مشخصه‌های اصلی دانشگاه‌های نسل سوم این است که در بطن جامعه و در کنار مردم هستند، در کنار جامعه بودن باعث می‌شود نیازهایی که دیگران متوجه نمی‌شوند کشف شوند که یکی از آنها نیاز به مشاوره است.
به گزارش خبرنگار ایسنا، هوشنگ طالبی امروز (چهارشنبه) در مراسم افتتاح مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی دانشگاه اصفهان اظهار کرد: افتتاح مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی دانشگاه اصفهان در راستای انجام ماموریت دانشگاه‌های نسل سوم برای رفع مشکلات جامعه است.

برگزاری همایش "روز باز" در دانشگاه علم و صنعت

همایش "روز باز" روز دوشنبه، 16 مرداد ماه جاری به منظور آشنایی داوطلبان کنکور در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا،‌ همایش "روز باز" توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران به منظور آشنایی داوطلبان کنکور 96 با رشته‌ها و امکانات دانشگاه در روز دوشنبه 16 مرداد جاری از ساعت 8 تا 16 برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا،‌ دومین نشست کشوری دبیران کانون‌های دانشجویی همیاران سلامت روان روزهای 24 تا 26 تیرماه جاری به میزبانی مرکز مشاوره و سلامت روان سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در دانشگاه تبریز برگزار

تقویت نیروی انسانی مراکز مشاوره، نخستین گام ارتقای سلامت روان دانشجویان
قائم مقام اجرایی و مشاور علمی و پژوهشی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت بر لزوم ارتقای توان شغلی در مراکز مشاوره دانشگاه‌های علوم پزشکی تاکید کرد و گفت: اولین گام ما در راستای ارتقای سلامت روان دانشجویان، تقویت نیروهای انسانی و شغلی در مراکز مشاوره سلامت روان دانشگاه‌هاست.

مشارکت فعال همیاران سلامت روان دانشگاه علامه طباطبائی در همایش کشوری همیاران

اولین همایش سراسری کانون های دانشجویی همیاران سلامت روان با حضور همیاران سلامت دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در تاریخ های ۳۱،۳۰،۲۹ فروردین سال ۹۶به میزبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در محل اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد.

با حضور نمایندگان دانشگاه امام صادق(ع)؛ اولین همایش کانون‌های همیاران سلامت روان دانشگاه های کشور برگزار شد

اولین همایش کانون‌های همیاران سلامت روان دانشگاه های کشور با حضور نمایندگان دانشگاه امام صادق (ع) آقایان حقانی و رضایی مقدم، در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد.
به گزارش دانشجویی و فرهنگی، اولین همایش کانون های همیاران سلامت روان دانشگاه های کشور با حضور نمایندگان دانشگاه امام صادق علیه‌السلام آقایان حقانی و رضایی مقدم، در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد.

مدیرکل دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی تاکید کرد؛ ضرورت تشکیل کانون های مشاوره دانشجویی در مراکز علمی کاربردی

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز در این نشست بر تشکیل کانون های مشاوره دانشجویی در تمامی مراکزاین دانشگاه تاکید کرد.
به گزارش ایسنا، دکتر بهرهی مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی در اولین نشست سراسری دبیران شورای تعامل و تبادل نظر واحدهای استانی دانشگاه که با حضور دکتر محمد حسین امید ریاست دانشگاه برگزار شد، طی سخنانی با بیان این مطلب گفت: تأسیس و راه اندازی انجمن دانش آموختگان در دست بررسی و پیگیری است و رصد وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه در اولویت برنامه های این اداره کل قرار دارد.RSS